REKLAMA

Sport

Historyczny sukces kajakarzy

Opublikowano 16 lutego 2018, autor: Piotr Piotrowski

Kajakarski klub z Małomic zajął czwarte miejsce w Polsce w rankingu współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w 2017 roku!

Na ten sukces złożyły się świetne zeszłoroczne wyniki kajakarzy MKK Viking – trzy srebrne medale, jakie małomiczanki wywalczyły w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików oraz Mistrzostwach Polski Juniorek. Do tego czwarte miejsce seniorów w Mistrzostwach Polski.

– Zdobyliśmy o 60 procent więcej punktów niż w 2016 rok. Dzięki temu, osiągnęliśmy historyczny sukces w historii klubu, zajmując 4. miejsce w Polsce na ponad 300 klubów szkolących dzieci w piłce kajakowej – mówi Jan Durczak, trener MKK Viking.

W Vikingu J. Durczak trenuje młodzież i dzieci od 32 lat. Jak podkreśla, 2017 rok był jednym z najlepszych w jego karierze.

– Obecnie w klubie trenuje ponad 40 osób. Najmłodsi mają się od kogo uczyć, bo w zajęciach uczestniczy nasza mistrzyni – Kamila Kubas, brązowa medalistka Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro z 2016 – podkreśla szkoleniowiec Vikinga. – Mamy świetną bazę do trenowania na zalewie małomickim i dobry sprzęt. Zimą trenujemy na siłowni, wiosną i latem – na wodzie. W tym roku ambitnych planów też nam nie brakuje – głównym celem jest zdobycie medali Mistrzostw Polski przez juniorki i seniorki.

Dzięki świetnemu wynikowi, małomiczanie „zarobili” sobie na letni obóz w Łagowie. Organizator rankingu współzawodnictwa sportowego za punkty zdobyte przez kluby, przekazuje fundusze, za które sportowcy mogą kupi sprzęt lub sfinansować wyjazd na zgrupowanie.

Napisz komentarz »