REKLAMA

Aktualności, Gospodarka, Ludzie, wydarzenia

Pracują w Żarach i dla Żar

Opublikowano 16 lutego 2018, autor: Michalina Kozarowicz

Urban Polska, Wentor, Eskulap, AK Anatol Kałasznikow i M&J – to laureaci tegorocznego plebiscytu „Żarska Róża Biznesu”.

III Gala „Żarska Róża Biznesu” odbyła się w czwartek (8.02) w sali widowiskowej Luna. Choć sala nie pękała w szwach, oprócz przedsiębiorców, zjawili się także przedstawiciele lokalnej polityki.

 

Za wkład w rozwój Żar

Żarskie firmy nominowane były w pięciu kategoriach: wydarzenie gospodarcze, produkt- usługa, mecenas sportu-kultury, mikroprzedsiębiorca i firma roku. Przyznana została także nagroda specjalna.

Konkurs „Żarska Róża Biznesu” organizowany jest przez Urząd Miasta Żary i Społeczną Radę Przedsiębiorców. Celem przyznanej po raz pierwszy w 2016 roku nagrody jest promowanie wyróżniających się przedsiębiorców, instytucji i osób fizycznych, które wnoszą wkład w unowocześnienie i rozwój gospodarczy Żar oraz wspierają sport i kulturę.

 

Dwie róże dla Urban Polska

W kategorii „firma roku 2017” nominowane były firmy: Poli-Eco Tworzywa Sztuczne Sp. z o.o., która jest producentem wyrobów wykończeniowych z PVC i innych tworzyw sztucznych. Nominację otrzymała także firma Urban Polska Sp. z o.o., która na rynku polskim funkcjonuje od 2001 roku. Specjalizuje się w produkcji oraz sprzedaży maszyn i systemów produkcyjnych dla stolarki okiennej. Dostarcza swoje technologie nawet do tak egzotycznych krajów jak Senegal czy Wietnam. Trzecią nominowaną w tej kategorii była firma Wentor Piotra Wentlanta, która obsługuje ponad 600 polskich firm kominkowych i hydraulicznych.

Laureatem w tej kategorii została firma Urban Polska. Żarską „Różą Biznesu” została wyróżniona za zdobycie trzech prestiżowych nagród: Lubuskiej Nagrody Innowacji za frezarkę do uszczelek, Diamentu Forbesa – 28. miejsce na liście najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw w kraju, a także tytułu Managera Powiatu Żarskiego, nadanego prezesowi firmy, Januszowi Bubieniowi.

– Jesteśmy zaszczyceni – przyznał Janusz Bubień, odbierając wyróżnienie.

To nie jedyny laur, jaki trafił do J. Bubienia podczas gali. Firma Urban Polska została także doceniona w kategorii „produkt-usługa roku” – za swoją frezarkę, na którą ma patent.

Oprócz niej nominowane w tej kategorii były: Saint-Gobain Innovative Materials Polska Sp. z o.o. Oddział Enkapsulacja Żary – za szybę enkpsulowaną do aut klasy premium takich jak audi, porsche, volvo i jaguar oraz Prywatne Centrum Chirurgiczne Eskulap Janusz Stankiewicz – za innowacyjną metodę technologiczną w leczeniu stomatologicznym i odbudowie protetycznej CAD/CAM Sirona.

 

Wydarzenie roku

W kategorii „wydarzenie gospodarcze roku 2017” nominowane były firmy: Tempus Polska sp.j. – za zorganizowanie po raz pierwszy w Żarach Polsko-Niemieckiego Święta Lasu, Urban Polska – za zdobycie trzech prestiżowych nagród oraz Wentor Piotr Wentlant – za otwarcie nowego salonu firmowego.

Wydarzeniem gospodarczym roku uznano budowę nowej siedziby firmy Wentor. Mieści się ona przy ul. Słowackiego, liczy 1.500 mkw., znajduje się w niej salon ekspozycyjny, a także sale szkoleniowe, biura oraz nowy magazyn wysokiego składowania.

– To właśnie rozwój firmy spowodował, że podjęliśmy decyzję o budowie nowej siedziby – powiedziała Elwira Wentlant z firmy Wentor.- Nasza siedziba została wybudowana przez żarską firmę Janbud, ja zajęłam się wykończeniem – zdradziła podczas gali.

 

Zwieńczenie 20 lat pracy

W tym roku kapituła konkursu utworzyła nową kategorię – „mikroprzedsiębiorca roku”. Nominowane w niej zostały firmy: Foto Przedwojski Marek Przedwojski, który świadczy usługi fotograficzne od ponad 30 lat, Prywatne Centrum Chirurgiczne Eskulap Janusz Stankiewicz, które jest na rynku od 21 lat, a także Przedsiębiorstwo Robót Elektrycznych „Megavat” Zdzisław Sarnacki, które zajmuje się m.in. projektowaniem i montażem instalacji elektrycznych w budynkach oraz wykonuje sieci oświetlenia drogowego i parkowego. Laureatem tej kategorii zostało Prywatne Centrum Chirurgiczne Eskulap.

– Dziękuję, że została doceniona nasza ciężka praca – moja, mojej rodziny, moich pracowników i wspaniałych lekarzy – powiedział Janusz Stankiewicz, właścicieli Centrum. –  To zwieńczenie naszej 20-letniej pracy.

 

Pomagam kształtować charaktery

W kategorii „mecenas sportu-kultury”, nominowane zostały firmy: AK Antatol Anatola Kałasznikowa – za sponsorowanie m.in. takich imprez jak Dycha po Żarach czy Cross po Zielonym Lesie, RO&JA Cars s.c. – za wspieranie i sponsorowanie Żarskiego Klubu Sportów Walki i Agrosu oraz Saint-Gobain Oddział Sekurit Transport Division w Żarach – za sponsorowanie m.in. „Bitwy o Łużyce”.

Za najbardziej hojnego dla sportowców kapituła konkursu uznała ponownie Anatola Kałasznikowa.

– Po raz drugi otrzymałem to wyróżnienie, z czego niezmiernie się cieszę. Jestem mocno związany ze sportem i dlatego chętnie pomagam kształtować charaktery młodych ludzi przez sport – powiedział Anatol Kałasznikow, właściciel firmy AK.

 

Nagroda specjalna

Nagrodę specjalną, przyznaną pozakonkursowo przez Danutę Madej, burmistrza Żar, otrzymała firma M&J Zakład Ogólnobudowlany Marcin Jakowicki, Jacek Jakowicki. Firma w tym roku obchodzi 15-lecie działalności. Zajmuje się projektowaniem i budową hal przemysłowych. Większość inwestycji realizuje w systemie zaprojektuj i wybuduj, począwszy od pomocy w znalezieniu działki, poprzez urzędowe formalności, po samą budowę i odbiór.

 

Wyróżniliśmy

Wyróżnienia dla laureatów dwóch kategorii ufundowały gazeta „Regionalna” i Telewizja Regionalna. Firma M&J otrzymała promocyjny artykuł w gazecie „Regionalnej”, a Prywatne Centrum Chirurgiczne Eskulap – nagranie promocyjnego wywiadu w telewizji. Wyróżnienia zostały wręczone przez wydawcę gazety „Regionalnej” i Telewizji Regionalnej, Annę Rabe.

Napisz komentarz »