REKLAMA

Aktualności, Samorząd

Burmistrz z radnym idą na noże

Opublikowano 23 lutego 2018, autor: Piotr Piotrowski

„Koleś ale ty się dziś wystawiłeś na strzał. Jesteś totalnym nieukiem, nie znasz podstaw prawa. Tego to już ci nie odpuszczę. Zbieraj na adwokata!!!” pogroził w SMS-ie burmistrz Żagania radnemu Dariuszowi Jadachowi.

Tak burmistrz Daniel Marchewka napisał do radnego, gdy ten doniósł na niego do prokuratury. Jadach twierdził, że burmistrz przekroczył swoje uprawnienia, wynajmując od spółki Property Development, w galerii przy ul. Żaganny, poczekalnię dla pasażerów autobusów. Przekonywał, że burmistrz miał obowiązek ogłosić przetarg na wynajem lokalu na ten cel i wybrać najtańszą ofertę, a tego nie zrobił, czym naraził miasto na szkodę. Prokuratura nie podzieliła zadania radnego i umorzyła sprawę. A burmistrz pozwał radnego do sądu. Za  naruszenie dóbr osobistych Marchewka żąda od Jadacha przeprosin w mediach i zapłaty 10 tys. zł na cel charytatywny. Marchewka twierdzi, że przez oskarżenia radnego ucierpiało jego „dobre imię” jako burmistrza.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 212

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »