REKLAMA

Sport

Czarne w natarciu

Opublikowano 16 lutego 2018, autor: Piotr Piotrowski

Żagańskie piłkarki ręczne wygrały dwa mecze w Lubuskiej Lidze Młodziczek oraz Juniorek Młodszych, zwiększając swoje szanse na awans do 1/16 Mistrzostw Polski.

W Lubuskiej Lidze Młodziczek Czarne grały z UKS Zorza Iskra w Kowalewie. Pewnie wgrały 23:14. Bramki zdobyły: Karolina Marchewka – 5, Natalia Sokołowska, Zofia Cieplicka i  Wiktoria Rusikiewicz – po 4,  Justyna Mariańczyk i Dominika Łażewska – po 2, Oliwia Paprocka i Wiktoria Gabriel –  po 1. Po tej wygranej żaganianki awansowały na 2. miejsce w tabeli. Do końca ligi zostały im trzy mecze.

 – Aby awansować do 1/16 Mistrzostw Polski musimy przynajmniej dwa z nich wygrać – mówi Mariola Sieńko, trener piłkarek ręcznych UKS Czarni Żagań.

Jeszcze lepiej idzie starszym koleżankom Czarnych. W Lubuskiej Lidze Juniorek Młodszych podopieczne M. Sieńko przewodzą w tabeli. Wygrywając 7 lutego w Gubinie z miejscową Spartą 23:16, umocniły się na pierwszym miejscu. Bramki zdobyły: Małgorzata Idźkiewicz – 8, Katarzyna Czapracka – 6, Karolina Marchewka – 4, Dagmara Traczyk – 3 Sandra Jaremko i Natalia Sokołowska – po 1.

W tej samej lidze drugie miejsce zajmują piłkarki żarskiego Sokoła (mają 5 punktów mniej niż Czarne), które w ostatniej kolejce pauzowały.

W 9. kolejce (4 marca) Sokolanki zagrają na wyjeździe w Świebodzinie, natomiast Czarne podejmą u siebie UKS Zorza Iskra Kowalów.  

Napisz komentarz »