REKLAMA

Sport

Mierzą w górną połówkę

Opublikowano 16 lutego 2018, autor: Piotr Piotrowski

Czy Nigeryjczyk Kalu Uche pomoże czwartoligowej Sprotavii Szprotawa?

Czarnoskóry napastnik Sprotavii to krewny braci Ikechukwu Uche i Kalu Uche, grających w hiszpańskiej Primera Division. W dotychczasowych trzech zimowych sparingach nie strzelił dla swojej drużyny ani jednego gola, ale sternicy klubu ze Szprotawy wierzą, że się odblokuje. W piątkowym (9 lutego) spotkaniu, rozegranym na żagańskiej Arenie, szprotawianie zremisowali 1:1 z Budowlanymi Lubsko. Jedynego gola dla podopiecznych Mieczysława Sobczaka strzelił Kamil Rudak.

Szprotawianie wystąpili w składzie: Adrian Sala (Marcin Korotyszewski), Tomasz Dribczak (Kamil Rudak ), Michał Sucharek, Piotr Czarnecki, Łukasz Gawron (Tomasz Czekurłan), Aksel Augustyniak (Sebastian Stankiewicz), Mariusz Ekiert (Jędrzej Kononowicz), Kalu Uche (Adrian Weryszko), Szymon Brzeziński, Kacper Nowicki i Maciej Brzeźniak.

– Wierzę, że nie tylko Kalu zacznie strzelać, ale i reszta zawodników. Tym bardziej, że kontuzjowany jest nasz najlepszy strzelec, Bartłomiej Olejniczak – mówi M. Sobczak.

– Wiosną chcemy walczyć o górną połówkę IV ligi – dodaje Dariusz Marciniak, prezes Sprotavii. – Wierzę, że piłkarze się odblokują i zaczną wykorzystywać atut własnego boiska. Póki co, od blisko półtora roku nie wygrali u siebie.

W najbliższą sobotę, 17 lutego, na boisku żagańskiej Areny szprotawianie zagrają ze Stalą Chocianów (godz. 15.00).

Napisz komentarz »