REKLAMA

Aktualności, Polityka

Pani wójt ma mdłości

Opublikowano 09 lutego 2018, autor: Michalina Kozarowicz

Katarzyna Kromp zrobiła sobie zdjęcie z prezydentem. Pochwaliła się nim na Facebooku. I zrobiło się gorąco. Mieszkańcy zwrócili jej uwagę, że nie ma się czym chwalić. Ona stwierdziła, że marnuje się w Tuplicach. Młoda, zdolna, ambitna. Karierę mogłaby zrobić wszędzie, nawet w Warszawie. Śpiewająco!

Od słowa do słowa i pod postem o wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Żarach wywiązała się prawdziwa awantura. Na oficjalnym Facebooku Urzędu Gminy Tuplice zamieszczono zdjęcie wójt Katarzyny Kromp z prezydentem.

Mieszkańcy podzieli się na dwa obozy. Popierających i krytykujących prezydenta. Dyskusja jednak szybko wróciła na lokalne podwórko. A dokładnie na gminne drogi.

Jeden z mieszkańców napisał:

Pilna potrzeba to są drogi, to już jest katastrofa i wstyd, Pani Wójt mogła Adriana (przyt. red. – prezydenta) przewieźć po naszych drogach i niech sobie spróbuje na nich w pięknej limuzynie drinka wypić. Co z tego, że mamy piękną gminę, nikt tu turystycznie nie powróci, bo jedyne co będzie pamiętał to rozwalone zawieszenie w aucie i kosztowny rachunek u mechanika i nie pomoże tutaj żadna promocja.”

Wtedy do rozmowy włączyła się sama pani wójt.

„Panowie nie ma co się nakręcać! Na mnie też się wylewa codziennie wiadro pomyj za drogi. Ja jestem 3 lata, ten Pan jeszcze krócej nie wymagajcie od nas cudów! Zmiany wymagają czasu. Patrzcie ile się już zmieniło w ciągu ost. 3 lat w naszej gminie. Kolejna kadencja to będą tylko drogi!!! Tylko i wyłącznie!”  – napisała wójt.

Marnuje się w Tuplicach

Po wpisie pani wójt pod jej adresem padły gorzkie słowa.

„Pani Wójt mam pytanie co takiego w Tuplicach się zmieniło? Nie mieszkam już tam prawie 15 lat ale co jakiś czas przyjeżdżam w moje rodzinne strony i to co zauważyłem to market „DINO” i jakaś wiejska górka na która wydaliście na pewno niemałe pieniądze. Mydli Pani oczy mieszkańcom Tuplic że w następnej kadencji będą drogi. Żenujące”. 

Po tym poście jednego z byłych mieszkańców gminy, pani wójt puściły nerwy. W ostrych słowach napisała, co myśli o tych, którzy ją krytykują, wymieniła długą listę swoich dotychczasowych sukcesów, a w końcu stwierdziła, że marnuje się w Tuplicach.

„Ja mydle a mnie…mdli! Moi Drodzy Tupliczanie mieszkający, powracający, zaglądający… w czasach internetu niektórzy czują się jak pseudointeligentni celebryci jak to łatwo po kimś i po czymś pojechać! Panie Kamilu… mnie tu nie było dobrą dekadę i słabo mi się robiło jak w tyle są moje rodzinne strony. Wszystko się sypało! Gdzie Wy byliście w tym czasie? He? Dając na to przyzwolenie!!! Przyszłam. I jaki zwrot akcji…pierwsi w powiecie w ilości pozyskanych funduszy. Budżet z 12 zwiększony do 24 mln. Po 30 latach całkowitego remontu doczekało się przedszkole, szkoła. 3 mln na modernizację oczyszczalni ścieków którą postawiono na lat kilkanaście a my zmodernizujemy na kilkadziesiąt lat przydatności. Na koniec kadencji każda wioska będzie miała plac zabaw i wyremontowaną świetlicę. 6 dróg wyremontowanych będzie kompleksowo. Urząd gminy po jakichś 40 latach doczeka się remontu. Stadion w końcu ma zaplecze. Udało nam się zakupić całkiem fajny woź strażacki. Do tego dałam swój czas i zrobiłam w Tuplicach parę rzeczy kulturalnych, których nie powstydziłaby się Warszawa. Proszę przyjechać wiec (…) do mnie i powiedzieć mi, że nic nie zrobiłam i Pan i Ci od lajków. A może boli, ze młoda gówniara pokazała, ze można coś zrobić? I to w 3 lata!!! Widzi Pan i Państwo ja się nie mam czego wstydzić….ja mogę tylko żałować, że postawiłam na miejsce, gdzie jak dłużej zostanę zmarnuję najlepsze lata życia dla ludzi którzy żyją nienawiścią! Warto? Nie warto!” – napisała K. Kromp, która za marnowanie się na urzędzie w Tuplicach inkasuje rocznie ponad 115 tys. zł.

Fala hejtu

Niektórzy internauci poczuli się urażeni i zwrócili się z prośbą o interwencję do redakcji. Zadzwoniliśmy do pani wójt i poprosiliśmy ją o komentarz.

– Ja nikogo nie chciałam obrazić – zapewniła K. Kromp. – Wręcz przeciwnie. W internecie wylewa się fala hejtu. Jest za dużo agresji. Chociaż mnie już to nie dziwi – skomentowała w rozmowie telefonicznej.

Trudno się nie zgodzić. Nawet gdy jest się pseudo inteligentem.

komentarz »
  1. Zofia 23 lutego 2018 13:02 - Odpowiedź

    Bardzo nieładnie. Poziom licealistki.

Napisz komentarz »