REKLAMA

Zdrowie

Podawali groźne szczepionki

Opublikowano 16 lutego 2018, autor: Justyna Bareła

Ty, twoje dziecko albo ktoś z twoich bliskich szczepiliście się ostatnio? Aż 448 osób z lubuskiego, nawet noworodki, dostało wadliwe szczepionki. Miały być zniszczone, bo były źle przechowywane, ale podano je pacjentom. Sprawę bada prokuratura. Śledztwo dotyczy narażenia na niebezpieczeństwo utarty życia lub zdrowia.

Sprawa wyszła na jaw w ubiegłym tygodniu. Okazało się, że po orkanach Ksawery i Grzegorz, które przeszły nad naszym regionem w październiku ubiegłego roku, niektóre przychodnie zdrowia dostały nakaz zniszczenia szczepionek, ale tego nie zrobiły. W przychodniach po wichurach nie było prądu, nie wszystkie szczepionki były przechowywane w prawidłowy sposób, czyli w specjalnych chłodniach w temperaturze 2-8 stopni Celsjusza.

 

Złe szczepionki

O tym, że przychodnie podawały pacjentom trefne szczepionki, poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.

– W wyniku wspólnych działań trwających od listopada 2017 roku do końca stycznia 2018 roku, służby inspekcyjne zabezpieczyły ponad 2100 opakowań, które decyzjami wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego zostały wycofane i przeznaczone do utylizacji. W trakcie kontroli inspektorzy ustalili, że pacjentom do czasu kontroli podano 448 szczepionek – czytamy w komunikacie GIS.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 800

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »