REKLAMA

Aktualności, Kronika policyjna

Jadą, jadą chłopcy, chłopcy radarowcy

Opublikowano 09 lutego 2018, autor: Michalina Kozarowicz

Luksusowo i szybko. Tak teraz wożą się żarscy policjanci.

Żarska komenda ma nową super furę, przez ostatnie dni bmw zdążyło już zwiedzić najdalsze zakątki powiatu… Krążownik szos kosztował razem z wyposażeniem 200 tys. zł. Jak na bmw z 2017 roku to i tak dobra cena. Na stronie dilera taki model wyceniony jest dokładnie na 232 tys. 136 zł. Ale ministerstwo kupiło aż 140 takich modeli, więc pewnie policja załapała się na rabat.

Wideorejestrator, jaki zamontowano w nowym radiowozie, rejestruje zarówno samochody jadące przed nim, jak i za nim. Prędkość, z jaką jadą kierowcy, policjanci oceniają na podstawie odczytów na wideorejestratorze – tam mają dane o prędkości, jaką sami rozwinęli, o prędkości „śledzonego” auta i odległości, jaka ich dzieli. Żeby te parametry były wiarygodne, muszą siedzieć na ogonie podejrzanego pirata drogowego przez określony czas.

– Do Komendy Powiatowej Policji w Żarach trafił nowy nieoznakowany radiowóz – bmw 330i xDrive wyposażony w wideorejestrator. Samochód będzie wykorzystywany w walce z piratami drogowymi – informuje Aneta Berestecka, rzecznik prasowa żarskiej policji.

 

Powiew luksu

Nowe bmw ma napęd na 4 koła i dwulitrowy turbodoładowany silnik benzynowy o mocy 252 KM (350 Nm). Do 100 km/h rozpędza się w 5,8 s. No cóż, nie będzie łatwo z nim wygrać.  Maksymalna prędkość, z jaką bmw będzie mogło pognać za drogowymi piratami, to 250 km/h. Policjanci będą też polować na drogowych piratów w luksusowych warunkach. Według producenta, ten model bmw jest wyposażony m.in. w podgrzewane fotele, a to bardzo dobrze, bo o korzonki trzeba dbać. Przednia szyba odbija też ciepło, wycieraczki są z czujnikiem deszczu… Auto ma czujniki parkowania.

 

Nowy bolid

Nowa fura wywołała tak wielkie poruszenie, że po prawie trzech miesiącach uśpienia, znów zrobiło się wesoło na facebookowym profilu „Policja Żary”. Powrócił z wielkim szykiem z takim oto postem: „Na foto nasz nowy bolid! nr rej FZA 13352 nawiasem mówiąc trzeba mieć „układy” żeby sobie nr rejestracyjny dużo do tyłu z kolejności załatwić chyba że daliśmy 1000 zł Extra za nr na życzenie! Ale co tam to raptem jeden mandat! (red. takie numery rejestracyjne były wydawane w 2014 roku) 🙂 🙂 Policja Żary informuje iż zamiast starego wiśniowego Forda Mondeo z videoradrem (który nie miał atestu nigdy) w którym pękł pasek rozrządu bo nikt go nie zmieniał od nowości (250 Tkm rekord świata dla Forda). Mamy teraz nówkę BMW 330 na pełnym wypasie 250 KM napęd XDrive na cztery łapy i z automatem a w dodatku z łańcuchem rozrządu tak że nikt nie zapomni paska wymienić! 🙂 W/g pierwszego orzeczenia sądu na razie rejonowego zamontowane w BMW urządzenie wideorejestratory Videorapid 2A polskiej firmy Zurad nie są zgodne z prawem” 

Nie ma to jak dobra rada…

My jednak apelujemy o przestrzeganie przepisów, wtedy nie będzie problemów z mandatami.

Napisz komentarz »