REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Żary nie zyskały na wizycie prezydenta

Opublikowano 09 lutego 2018, autor: Norbert Królik

O wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Żarach, kandydatach na burmistrza i zieleni miejskiej rozmawiamy z Jackiem Niezgodzkim, radnym i byłym wiceburmistrzem Żar.

„Regionalna”: Było panu przykro, że nie dostał pan zaproszenia na spotkanie z prezydentem Dudą?

Jacek Niezgodzki: Pani burmistrz mówiła nam, radnym, że to będzie spotkanie z wójtami i burmistrzami zgodnie z wyznaczonym scenariuszem. Przekonywała, że nawet przewodniczącego nie może zaprosić ani wiceburmistrza. Jak się później okazało, byli i radni miejscy, i powiatowi. Pewne rozczarowanie w związku z tym jest.

Czy to było według pana dobre spotkanie?

Myślę, że ze spotkania z prezydentem, który do Żar przyjeżdża raz na wiele lat, powinno coś wynikać. Spodziewałbym się wymiany poglądów, problemów, jak choćby sprawy związane z ochroną środowiska. Brak norm na formaldehyd czy działań zmniejszających niską emisję. A to spotkanie były jednostronne. Był prezydent, który mówił i pozostali, którzy słuchali.

Takie spotkanie nie powinno trwać kilkadziesiąt minut, bo odliczając przejazdy, właśnie tyle trwało. Na takim spotkaniu powinno być przedstawione miasto, a także jego najważniejsze problemy. Tego zabrakło.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 768

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »