REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Za dużo alkoholu w Żarach

Opublikowano 23 lutego 2018, autor: Norbert Królik

O kandydowaniu na burmistrza Żar, docenianiu Wacława Maciuszonka i wierze zaszczepionej przez śp. ks. Demela rozmawiamy z Zofią Szarejko-Michalską, szefową jednego z kół PO w Żarach i przewodniczącą Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Lubi pani wypić lampkę czerwonego wina?

Wcale nie piję alkoholu. Co najwyżej sięgam po piwo bezalkoholowe. Przyznaję się za to do uzależnienia od kawy.

W Żarach jest za dużo miejsc, gdzie można kupić alkohol?

Dzisiaj możemy go kupić przez całą dobę. Nie jestem za prohibicją, ale za ograniczeniem sprzedaży. Dostępność alkoholu jest zbyt duża. Jestem również przeciwnikiem serwowania dzieciom szampana bezalkoholowego, tak przyzwyczajamy dzieci do modelu, że uroczystość rodzinna nie może obyć się bez alkoholu.

A co z dostępnością dopalaczy i narkotyków?

W tej chwili zjawisko dopalaczy nie jest już takim problemem. Teraz największym zagrożeniem są narkotyki syntetyczne, które do Żar trafiają najczęściej z zagranicy. Nasze praca jako komisji to nie tylko przeciwdziałanie uzależnieniu od alkoholu czy narkotyków, ale również od komputera, telefonu, internetu i wszelkim objawom przemocy. Uzależnienia najczęściej wynikają z nieumiejętności radzenia sobie ze stresem. W związku z tym w naszych programach wskazujemy sposoby rozładowywania złych emocji oraz budowania postaw asertywnych.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 731

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »