REKLAMA

Samorząd

Radny chodzi w kratkę

Opublikowano 09 lutego 2018, autor: Bogusława Janicka-Klisz

Podsumowanie trzech lat pracy Rady Gminy w Żarach niezbyt korzystnie przedstawia się dla Zbigniewa Maziarza, radnego z Mirostowic Dolnych.

Od 2015 roku do końca 2017 radni na sesji zebrali się 25 razy. Na komisji oświaty – 28. Jeden z nich Zbigniew Maziarz, radny z Mirostowic Dolnych, nie fatygował się aż tak często. Jest raczej rzadkim gościem na komisjach i sesjach.

W 2015 roku swoją obecnością kolegów z Rady Gminy zaszczycał średnio co drugi raz, bo był tylko na połowie sesji (na czterech spośród ośmiu). Jeszcze rzadziej bywał na komisjach oświaty, której jest członkiem. Powinien przyjść 10 razy, pojawił się tylko cztery.

W 2016 roku radni z gminy Żary spotkali się na sesjach 9 razy, ale Z. Maziarz swój standard utrzymał – na liście podpisał się 4 razy. Na posiedzenia komisji oświaty przyszedł tylko 3 razy, choć jego koledzy obradowali w tym czasie dziesięciokrotnie.

Rekordowy okazał się 2017 rok. Radni, podpytywani, kiedy widzieli ostatnio swojego kolegę, nie umieją sobie przypomnieć. Z. Maziarz pojawił się w styczniu, był na komisji. Kolejne jej posiedzenie zaliczył również w lutym. Na sesję już nie przyszedł. W marcu i kwietniu najwyraźniej był zbyt zajęty, by poświęcić się sprawom gminy, dlatego nie dotarł na żadne spotkanie. Potem naprzemiennie – wybrał w maju sesję, ale komisję w czerwcu. Wakacje były dla radnych wolne od sesji, we wrześniu mieli tylko komisje, ale i tak nie przyszedł. Przemknął w październiku, bo był na jednej z dwóch sesji, potem zrobił sobie labę do końca roku. W całym 2017 roku był tylko na trzech sesjach (na 10) i dwóch komisjach (na 10).

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 251

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »