REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

To klęska dla Żagania!

Opublikowano 02 lutego 2018, autor: Piotr Piotrowski

Mówi gen. Waldemar Skrzypczak, były dowódca żagańskiej Czarnej Dywizji o przeniesieniu reszty leopardów z Żagania do Wesołej.

„Regionalna” ustalił, że choć Antoniego Macierewicza w Ministerstwie Obrony Narodowej już nie ma, to czołgi i tak odjadą z „pancernej stolicy Polski”. To właśnie poprzedni minister MON podjął decyzję o przeniesieniu leopardów 2A5 i 2A4 z Żagania do brygady w Wesołej, pod Warszawą. Połowa już wyjechała w ubiegłym roku, teraz druga ma opuścić Żagań.

 

 Leopardy na wschód!

Nowy minister MON, Mariusz Błaszczak nie zmienił strategii poprzednika. Garnizon w Wesołej zostanie wzmocniony kolejnymi leopardami, kosztem żagańskiej brygady.

– Obecnie prowadzone są prace, których głównym celem jest zwiększenie potencjału jednostek wojskowych położonych w północno-wschodniej Polsce – odpowiedziała nam osoba z biura prasowego MON, zastępująca odwołanego rzecznika MON (odszedł waz z Macierewiczem). – Dostosowanie do wyzwań i zadań wymaga zmian strukturalnych, technologicznych oraz infrastrukturalnych w siłach zbrojnych.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 322

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »