REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Pożar na Moniuszki

Opublikowano 02 lutego 2018, autor: Norbert Królik

Kolejny pożar przy ul. Moniuszki w Żarach. Miesiąc po spaleniu się pasażu handlowego Hayduk tym razem spalił się budynek gospodarczy przy tej samej ulicy.

Pożar wybuchł około godz. 19 we wtorek (30.01). Palił się murowany budynek gospodarczy znajdujący się w ścisłej zabudowie przy ul. Moniuszki w Żarach. – Istniało duże ryzyko rozprzestrzenienia się ognia na sąsiadujące garaże i budynki mieszkalne. W akcji uczestniczyło 8 jednostek straży pożarnej – mówi Grzegorz Lisik, rzecznik prasowy żarskich strażaków.

Budynki mieszkalne oddalone były od pożaru tylko o 4 metry. 2 metry od płonącego były 3 garaże. Strażakom udało się zapobiec rozprzestrzenieniu ognia. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Strażacy nie wykluczają jednak podpalenia.

komentarz »
  1. Kazimierz 11 lutego 2018 14:42 - Odpowiedź

    Same samozapalenie-zaprószenia….Jak czytam takie wiadomości, to muszę się przyznać, że mi ręce opadają( spodnie nie, bo na pasku noszę). To nieprawdopodobne:: ZAPRÓSZENIE…LUB SAMOZAPALENIE…Wiem jedno: Czynnikiem pierwszym, zawsze, był i będzie człowiek! Niech mi nikt nie próbuje wciskać żadnych wypowiedzi….

Napisz komentarz »