REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Wbiegł w płomienie. Uratował człowieka

Opublikowano 02 lutego 2018, autor: Bogusława Janicka-Klisz

Zobaczył palącego się człowieka. Nie myślał o tym, że ryzykuje własnym życiem. Pobiegł go ratować. Tak jak stał, z gołymi rękami.

Dariusz Kokosza (41 l.) strażakiem jest, odkąd skończył 15 lat. W OSP Piotrów (gm. Przewóz) służy od 17 lat. Jest tu naczelnikiem. Jak sam przyznaje, wiele widział podczas akcji. Po raz pierwszy zdarzyło mu się jednak, że wyciągał z pożaru palącego się człowieka. Nie miał na sobie munduru bojowego ani aparatu powietrznego. Po płonącego 63-letniego mężczyznę poszedł z gołymi rękami.Wszystko działo się w niedzielę, 28.01., przed godz. 14, w Piotrowie.

– W niedzielę pojechałem do kolegi strażaka. Razem z Klaudią, moją 11-letnią córką, żeby mogła wziąć lekcje od Magdy, córki Mirka. Klaudia przez tydzień nie chodziła do szkoły – mówi pan Dariusz.

Nie zdążył się rozgościć u znajomych. – Dosłownie buty zdejmowałem, gdy wbiegła teściowa kolegi. Krzyknęła, że pali się szopa i że w środku jest jej mąż – opowiada D. Kokosza.

Pobiegli tak, jak stali, obaj.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 337

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »