REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Pustych radiowozów na patrol nie wyślę

Opublikowano 02 lutego 2018, autor: Bogusława Janicka-Klisz

Mówi Maciej Sałek, komendant powiatowy policji w Żarach. I przyznaje, że brakuje mu policjantów. Dlatego wpadł na pomysł, by kilku „wypożyczyć” z komendy wojewódzkiej. O pieniądze na ten cel poprosił Radę Powiatu.

Wnioskiem komendanta o przekazanie 96 tys. zł dotacji dla żarskiej policji żarscy radni powiatowi zajmowali się w czasie posiedzenia komisji budżetu 29.01. Maciej Sałek, komendant powiatowy, argumentował, że pieniądze są mu potrzebne na pokrycie „bieżącej działalności”. A konkretnie na wyżywienie i nocleg dla policjantów, którzy mieliby zostać oddelegowani do pracy w Żarach z Komendy Wojewódzkiej. Początkowo mowa była o 8 funkcjonariuszach, potem o 6.

Według wstępnych planów, „wynajęci” policjanci mieli spać w internacie Ośrodka dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy, ostatecznie komendant wymyślił, żeby nocowali w mieszkaniach służbowych, których właścicielem jest policja.

– Był przetarg ofertowy na wyżywienie. Koszt dla 1 policjanta za 5 służb wynosi 126 zł. Szacujemy, że do końca roku potrzeba będzie 36 tys. zł – wyliczał M. Sałek.

 

Nie chcą do policji

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 495

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »