REKLAMA

Polityka

Męska rozmowa

Opublikowano 02 lutego 2018, autor: Piotr Piotrowski

Dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach. O tym, kto nie umie wiązać krawatu, też nie. Chociaż są wyjątki. W Szprotawie.

Radny Roman Pakuła poprosił na sesji (26.01.) burmistrza Józefa Rubachę, aby ten utemperował swojego zastępcę, Pawła Chylaka. O co poszło? Kilka dni wcześniej Pakuła był w gabinecie wiceburmistrza. Oznajmił mu, że gmina może się starać o dotację na szprotawskie zabytki w konkursie ogłoszonym przez Narodowy Instytut Dziedzictwa. Radny twierdzi, że został bardzo nieładnie potraktowany przez Chylaka.

– Wiceburmistrz zachował się wobec mnie w sposób arogancki. Oznajmił, że gmina żadnego wniosku nie będzie składać. I dodał, że od momentu, gdy zagłosowałem przeciw budżetowi na 2018 roku, nasze stosunki stały się urzędowe. Pan Chylak powiedział też, żebym nie przychodził już  do niego z takimi pierdołami. Zrobiło mi się przykro – pożalił się Pakuła. – Wiceburmistrz  nie jest panem Bogiem, a urzędnikiem państwowym! Powinien mnie uszanować. Ja reprezentuję swoich wyborców, a miałem najlepszy wynik w Szprotawie, zagłosowało na mnie 230 osób – przypomniał. I zapytał: – Czy zasadnym jest etat wiceburmistrza w tak zadłużonej gminie?

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 107

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »