REKLAMA

Kultura, Oświata

Nagrody dla społeczników

Opublikowano 02 lutego 2018, autor: TR

Nagroda im. Kariny Derbiszewskiej przypadła jasieńskiej sekcji Uniwersytetu Trzeciego Wieku za aktywizację seniorów i pielęgnowanie kontaktów międzyludzkich.

Wręczenie nagród odbyło się w piątek, 27 stycznia w jasieńskiej bibliotece. W trzeciej już edycji konkursu nominacje otrzymali również Dominik Olejniczak i Karol Jenderse, którzy w 2017 r. pomagali w organizacji turnieju koszykówki i gier komputerowych oraz kina plenerowego oraz Stowarzyszenie Mieszkańców i Przyjaciół Budziechowa, które w 2017 r. zorganizowało kilka imprez dla mieszkańców wsi i dba o kontakty z byłymi mieszkańcami Budziechowa.

Nagroda im. Kariny Derbiszewskiej przypadła jasieńskiej sekcji UTW.

– Nagrodę ustanowiliśmy, żeby upamiętnić wielkiego społecznika, członkinię naszego stowarzyszenia, która swoim przykładem zachęcała ludzi do pracy nad sobą i do pracy dla innych – wskazał Jacek Gowdziak, prezes Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Jasienia „Jasieniaki”.

– Początek UTW w Jasieniu miał miejsce w 2016 roku. Zaczynaliśmy od 10 osób, a teraz jest nas 44 i prężnie działamy – podsumował przewodniczący rady słuchaczy UTW w Jasieniu, Marian Stańkowski.

Dla wyróżnionych i gości, utwory jazzowe zagrał Sadouk Quartet.

Napisz komentarz »