REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Nie jesteśmy ciemną masą!

Opublikowano 02 lutego 2018, autor: Justyna Bareła

Mówili mieszkańcy Konina Żagańskiego do przedstawicieli firmy Orange, którzy spotkali się z nimi w sprawie budowy masztu z antenami telekomunikacyjnymi we wsi. – Pozostało nam tylko protestować – dodają mieszkańcy.

Niepokój we wsi wywołała w grudniu informacja, że na jednej z prywatnych działek ma stanąć maszt z czterema antenami o wysokości 2-2,5 metra, a zasięg oddziaływania pola magnetycznego oznaczony jest na ok. 2,5 km.

Po raz pierwszy mieszkańcy zebrali się w tej sprawie w czwartek, 25.01. Na spotkaniu pojawili się przedstawiciele firmy, która stawia dla Orange maszty i prowadzi całą procedurę załatwiania potrzebnych dokumentów.

– Dlaczego takich masztów nie buduje się w miejscowościach, gdzie są sanatoria, uzdrowiska? Dlaczego stawiacie nas przed faktem dokonanym? – zaczął sołtys Zdzisław Chodorski.

– Miejsca, w których są problemy z zasięgiem, określa sam inwestor i tam są szukane lokalizacje pod budowę masztu – tłumaczył Robert Dmowski z firmy Electronic Control Systems.

Mieszkańcy usłyszeli, że problem z zasięgiem jest w sąsiedniej Jankowej Żagańskiej, Szczepanowie i Mirostowicach Dolnych, ale miejsce na maszt udało się znaleźć dopiero w Koninie.

 

Nikt nas o zdanie nie pytał

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 264

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »