REKLAMA

Sport

Sportowy plebiscyt

Opublikowano 02 lutego 2018, autor: bj

Najlepszych sportowców spośród swojego grona wybrali uczniowie Społecznego Gimnazjum i Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Żarach. Nagrody zwycięzcom 25. plebiscytu wręczone zostały podczas balu sportowca w klubie Emporium (25.01.).

Statuetki trafiły do sportowców, którzy znaleźli się na pierwszych dziesięciu miejscach. Wśród gimnazjalistów najpopularniejszymi sportowcami zostali: Maciej Onuchowski, Radosław Paś, Jakub Kochut, Wanessa Hejmanowska, Aleksandra Kukuć, Jakub Wiśnowski, Dawid Pruszyński, Simona Duku, Wanessa Spichała i Weronika Wojtyra.

– Startowałem w zeszłym roku, byłem w pierwszej piątce. Cieszę się, że teraz udało się wygrać. Jestem bardzo wdzięczny rodzinie, trenerowi, przyjaciołom, bo wszyscy mnie wspierają – mów Maciej Onuchowski, uczeń II klasy gimnazjum, biegacz, wychowanek żarskiego Agrosu.

Radosław Paś jest piłkarzem. Gra w niemieckiej drużynie i odnosi sukcesy, bo w tym sezonie wygrał z drużyną ligę i puchar landu.

Na pudle znalazł się także Jakub Kochut, triumfator sprzed roku, koszykarz Chromika. Co ciekawe, w konkursie najlepiej wytypował pierwszą piątkę, choć nie umieścił w niej siebie.

– Słabo byłoby tak stawiać na siebie, ale cieszę się, że dobrze udało się ocenić kolegów – tłumaczy J. Kochut.

Obronił tytuł

W grupie licealistów bezkonkurencyjny okazał się ubiegłoroczny zwycięzca plebiscytu, Michał Kępiński. Za nim uplasowali się: Oskar Wołoch, Tomasz Słowik, Mateusz Faliński, Emil Siama, Dariusz Kopała, Julia Rudnicka, Aleksandra Hryciuk, Dawid Machowski i Łukasz Mikulski.

– Cieszę się bardzo, choć wiem, że konkurencja nie śpi, bo w szkole mamy wielu utalentowanych sportowców, dlatego nie spodziewałem się kolejnego zwycięstwa – mówi Michał Kępiński, tegoroczny maturzysta, który wymarzył sobie zawód inżyniera budownictwa. – Ważą się los studiów moich w Niemczech, dlatego teraz skupiam się na nauce. Sport pozostanie na pewno moim ulubionym hobby – mówi M. Kępiński.

– Gram od 8 roku życia w szachy, a od roku trenuję boks. To odległe od siebie dyscypliny, ale udaje mi się to łączyć i cieszę się, że docenili to moi koledzy – mówi Oskar Wołoch, uczeń kl. I SLO. 

W kategorii gimnazjum kandydowało 35 zawodników, w kategorii liceum – 43.

Napisz komentarz »