REKLAMA

Aktualności, Gospodarka, Samorząd

Hojna ręka pani burmistrz

Opublikowano 26 stycznia 2018, autor: Norbert Królik

Blisko pół miliona złotych należnych podatków odpuściła firmom i instytucjom Danuta Madej. Większość z tych pieniędzy to zaległości podatkowe z poprzednich lat.

Co roku burmistrz ma obowiązek opublikować listę firm, instytucji i osób fizycznych, którym zostały darowane podatki. W tym roku najwięcej zyskały żarskie szpitale, którym umorzono ponad 300 tys. zł zaległego podatku. 105. Kresowy Szpital Wojskowy zaoszczędził na niepłaceniu podatku ponad 191 tys. zł, a Szpital na Wyspie ponad 111 tys. zł.

– To forma naszej pomocy żarskim szpitalom – mówi Danuta Madej, burmistrz Żar.

Poza szpitalami, zaległości zostały umorzone również Zofii Klinickiej, Monice Zientarskiej, Zofii i Zbigniewowi Kita, Zofii i Adamowi Mikołajczyk oraz Konradzie i Arturowi Czarnota.

 

Nie muszą płacić

Dodatkowo na mocy uchwały Rady Miasta burmistrz zwolniła 5 firm z płacenia podatku. Są to Magorex sp. z o.o., Anatol Kałasznikow, Justyna Molenda (Computernet), Paweł Sinkiewicz (aPress24) i Dorota Szwabowicz (Classic). Łącznie nie muszą płacić podatku na kwotę blisko 75 tys. zł.

Na zwrot części podatku akcyzowego mogą liczyć również żarscy rolnicy. W wykazie przedstawionym przez burmistrza jest ich 14, a łączna kwota zwrotu podatku to blisko 8 tys. zł.

Napisz komentarz »