REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Równi i równiejsi

Opublikowano 26 stycznia 2018, autor: bj

Jedni dostali niemal wszystko, co chcieli, inni nic. Żarskie starostwo mocno wsparło organizacje działające przy jego szkołach, stowarzyszenie, w którym prezesem jest radny powiatowy, a także fundację znanej aktorki. Ani złotówki nie dostało „Pięknolesie” z Sieniawy Żarskiej, zajmujące się wspieraniem wiejskiej szkoły.

Starostwo Powiatowe w Żarach podzieliło pomiędzy organizacje pozarządowe 200 tys. zł. W środę, 24.01., nad wnioskami debatowała komisja, która zaproponowała, komu dać pieniądze. Teraz musi to jeszcze (30.01.)  zatwierdzić zarząd powiatu. W budżecie 130 tys. zł zostało przeznaczone na działania związane z kulturą i edukacją, a 70 tys. zł – na sport.

 

Się kręci

W kulturze największe wsparcie otrzymało Stowarzyszenie „Edukacja i Technika” działające przy CKZiU, czyli dawnej Samochodówce. Na zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży w powiecie żarskim pod hasłem „Się kręci” Kontratakuje dostali 55 tys. zł (wnioskowali o 70 tys. zł). Do tego dochodzi 4 tys. zł na promocję regionu na terenie powiatu żarskiego (konkurs „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”). Stowarzyszenie dostało dokładnie tyle, ile chciało.

Organizacja działająca przy drugiej powiatowej szkole, czyli Stowarzyszenie Edukacji Zawodowej „Budowlanka”, na schronisko turystyczne dostało 20 tys. zł (zwracali się o 34 tys. 500 zł).

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 823

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »