REKLAMA

Zdrowie

Wolna amerykanka w 105.

Opublikowano 26 stycznia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Dyrekcja 105. Szpitala Wojskowego poddzierżawiła pomieszczenie w żagańskiej filii lecznicy. Bez zgody właściciela budynku, czyli żagańskiego starostwa.

O sprawie pierwszy raz pisaliśmy dwa miesiące temu, w artykule „Najpierw niech zapłaci”. „Regionalna” ustaliła, że 105., który dzierżawi budynek żagańskiego szpitala od starostwa, planuje poddzierżawić jedno z pomieszczeń firmie z Andrychowa, pod sklep z artykułami ortopedycznymi. W atrakcyjnym miejscu, na parterze, przy wejściu do głównego budynku, obok rejestracji i ambulatorium. Wtedy starosta nie wyraził na dzierżawę zgody. Także dlatego, że 105. szpital zalegał mu z czynszem za pięć miesięcy, w sumie 50 tys. zł.

Dług został uiszczony i dyrekcja 105. postanowiła poddzierżawić pomieszczenie. Tyle że bez zgody starostwa.

– Dyrekcja 105. nie informowała nas o poddzierżawie. A powinna, bo powiat jest właścicielem i musi wyrazić na to zgodę. A takiej zarząd powiatu nie wydał – mówi Iwona Hryniewiecka, sekretarz powiatu.

W rozmowie z nami starosta Henryk Janowicz nie krył zdziwienia. – Będziemy sprawę wyjaśniać – zapewnia.

 Oburzenia nie kryją trzy związki zawodowe żagańskiego szpitala, które już wystosowały petycję do żagańskiego starostwa. Prosiły, aby starosta nie poddzierżawiał lokalu. I stanęły w obronie sklepu ortopedycznego w piwnicy szpitala, działającego od blisko 20 lat. Dla niego konkurencja w lepszym miejscu mogłaby być końcem działalności.

Andrzej Sodkiewicz, zastępca dyrektora ds. ekonomiczno-technicznych w 105. Szpitalu Wojskowym, tłumaczy, że dług został uregulowany i na tej podstawie dyrekcja poddzierżawiła pomieszczenie w żagańskiej filii.

– Dla pacjentów to lepiej, bo będą mieli wybór. Sklepy mają różne artykuły i nie powinny być dla siebie konkurencją – zaznacza.

Napisz komentarz »