REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Rolnik, szkoła, a może i pałac

Opublikowano 26 stycznia 2018, autor: Piotr Piotrowski

O milionowych inwestycjach w Żaganiu oraz wyprawie do jaskini w Iranie rozmawiamy z Marcinem Furtakiem, współwłaścicielem firmy Lapis z podżagańskiego Bożnowa.

Regionalna: Kupił pan dom handlowy „Rolnik”  przy ul. Jana Pawła II w Żaganiu za 1 mln zł. W sytuacji, gdy centrum handlowe Żagania przeniosło się na drugą stronę Bobru, czy to dobrze zainwestowane pieniądze?

Marcin Furtak: To kultowy budynek w Żaganiu, pierwsza galeria handlowa w mieście, działająca od lat 20. XX wieku. Warto było w nią zainwestować. Cena spadła z 1,8 mln zł do 1 mln zł, więc długo się nie zastanawialiśmy. Budynek liczy 2.800 metrów, a my już mamy chętnych na 2.200 mkw. W spadku od poprzedniego właściciela, Handlowej Spółdzielni Pracy przejęliśmy sześciu najemców, trzech mamy zupełnie nowych.  Będą w nim prowadzić działalność handlowo – usługową. Pod dzierżawę zostało raptem 600 mkw. Chętni na nie cały czas dzwonią. Również ci, którzy odeszli, gdy obiekt chylił się ku upadkowi.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 247

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

komentarz »
  1. Kazimierz 4 lutego 2018 17:01 - Odpowiedź

    GRATULACJE DLA EKIPY LAPIS!!

Napisz komentarz »