REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Kopalnia coraz bliżej

Opublikowano 26 stycznia 2018, autor: Bogusława Janicka-Klisz

Jak daleka jest droga do powstania kopalni i elektrowni w gminach Brody i Gubin? Już za dwa lata PGE może mieć koncesję i zacząć budowę. Pierwsza tona węgla ma zostać wydobyta za kolejne 10 lat.

Informacji o tym, na jakim etapie znajduje się budowa kopalni i elektrowni na terenie gmin Brody i Gubin, wysłuchali żarscy radni powiatowi w czasie środowej (24.01.) komisji ochrony środowiska.

– Naszym celem jest wykonanie raportu o oddziaływaniu inwestycji na środowisko i uzyskanie koncesji. Póki jej nie zdobędziemy, możemy prowadzić wyłącznie prace badawcze – tłumaczyłradnym Leszek Sondaj, dyrektor oddziału PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna KWB Turów.

Jak daleka jest droga do powstania kopalni i elektrowni w gminach Brody i Gubin? Najpierw PGE musi otrzymać decyzję środowiskową. Wydaje ją Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gorzowie Wlkp.

– Wniosek w tej sprawie złożyliśmy w 2015 r., w styczniu 2016 r. Ministerstwo Środowiska zatwierdziło dokumentację geologiczną. W sierpniu 2016 r. postępowanie zostało zawieszone. W tej chwili pracujemy nad raportem o oddziaływaniu na środowisko. Jest uaktualniany, bo musi zostać w nim uwzględnione założenie, że nie będzie odkrywki w Jänschwalde, po niemieckiej stronie – dodawał Grzegorz Kotkiewicz, kierownik działu technologii górniczej PGE GiEK oddział KWB Turów.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 330

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »