REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Będą przenosić dzieci

Opublikowano 09 lutego 2018, autor: Norbert Królik

Żarscy urzędnicy chcą przenosić dzieci z budynków podstawówek do budynków po byłych gimnazjach. Większość uczniów trafi w nowe miejsca już we wrześniu.

Według pomysłu żarskich urzędników, już we wrześniu tego roku wszystkie dzieci uczące się w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Parkowej trafią do budynku po byłym Gimnazjum nr 2 przy ul. Broni Pancernej (równocześnie będzie się w nim uczyć młodzież z III klasy gimnazjum).

– Do budynku szkoły przy ul. Parkowej przeprowadzi się w przyszłości Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Dzienny Dom Wsparcia i stołówka dla ubogich. Dzięki przeniesieniu dzieci na ul. Broni Pancernej będziemy mogli rozpocząć remont budynku przy ul. Parkowej, żeby go dostosować do nowych potrzeb – mówi Olaf Napiórkowski, wiceburmistrz Żar odpowiedzialny za oświatę w mieście.

 

Pieniądze w błoto

 Budynek szkoły, który teraz ma być przekazany MOPs-owi, w 2015 roku przechodził poważny remont (Szkoła Podstawowa nr 3 łączyła się wówczas z Przedszkolem nr 1 w Zespół Szkolno-Przedszkolny). Część szkoły została dostosowana do potrzeb przedszkola.

Teraz trzeba będzie jeszcze raz wszystko przebudowywać. Koszty remontu szkoły wyniosły wtedy około miliona zł. Teraz też będą wysokie.

– Proponowałem, żeby zaczekać z remontem, bo już wtedy było zapowiadane, że jak PiS wygra wybory, to będzie reforma oświaty. Dzisiaj mogę powiedzieć: „A nie mówiłem?” I choć  cieszy mnie to, że miałem rację, to co mi po tej racji, jak miejskie pieniądze zostały wyrzucone w błoto – uważa Dariusz Grochla, radny miejski.

 

 Najpierw klasy 4-6

Ale to nie koniec zmian. Od września do budynku Gimnazjum nr 3 przy ul. Okrzei przeniesione mają być dzieci z klas 4-6 Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Częstochowskiej. Z kolei na Częstochowską trafią przedszkolaki.

– Mamy problemy z miejscem w naszych przedszkolach, m.in. w Przedszkolu nr 10 przy ul. Okrzei, dlatego od września część starszych dzieci będzie mogła trafić do budynku po szkole – tłumaczy O. Napiórkowski.

Uczniowie z klas I-III mają zostać w budynku przy ul. Częstochowskiej jeszcze przez rok.

Na pomysły urzędników najpierw będą musieli zgodzić się radni, którzy na lutowej sesji mają przyjąć uchwałę intencyjną w tej sprawie, a następnie pozytywną opinię dotyczącą zmian będzie musiał wydać kurator.

Napisz komentarz »