REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Wysypisko w centrum miasta

Opublikowano 26 stycznia 2018, autor: Justyna Bareła

– Mamy tu wysypisko w centrum miasta – zaalarmował nas Paweł Filik z Iłowej. Mieszkańcy budynków przy placu Wolności na swoim podwórzu mieli prawdziwy śmietnik.

Na śmieci zajmujące cały plac na kontenery można natknąć się za budynkami przy placu Wolności od strony ul. Surzyna.

– Centrum miasta, a mamy tu prawdziwe wysypisko. Przecież nie może być tak, że śmieci walają się po całym podwórzu i parkingu. Pierwszy raz sprawę zgłaszałem w urzędzie jeszcze przed świętami. gdy wróciłem z pracy w Niemczech w styczniu, ręce mi opadły – mówi Paweł Filik. – Próbowałem sprawą zainteresować Sanepid. Dosyć mam już tego widoku, zapachu i tego, że zbieram walające się śmieci z całego podwórka – dodaje mężczyzna.

Miejski  kontenery i kubły opróżnia firma „Zachód”. Robi to regularnie, ale nie ma obowiązku odbierać tego, co leży dookoła śmietników. A leży sporo. Przy ul. Wolności znajdziemy także m.in. meble, kartony i puszki.

 

 Pierwszy i ostatni raz

O interwencję poprosiliśmy burmistrza Pawła Lichtańskiego we wtorek, 23.01.

– Byłem i widziałem to miejsce – przyznał. – Szkoda, że mieszkańcy nie szanują swojego podwórka. Meble i inne duże gabaryty odbieramy dwa razy w roku, w pozostałym czasie każdy może odwieźć je bezpłatnie do PSZOK-u (w gminie jest on na terenie oczyszczalni – przyt. red.) – dodaje. 

Sprawa w centrum jest o tyle skomplikowana, że z części kontenerów śmieci odbiera Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, bo on odpowiada za odbiór śmieci z okolicznych sklepów.

– Na podwórzu jest jednak dużo śmieci mieszkańców. Posprzątamy tam pierwszy i ostatni raz, bo to samo centrum miasta – deklaruje burmistrz. – Mieszkańcy z okien sami codziennie widzą taki widok, więc mam nadzieję, że już go sami sobie nie zepsują. Ci, którzy chcieliby mieć osobne zamykane pergole na śmieci, powinni wystąpić z takim wnioskiem do gminy jako wspólnota mieszkaniowa – dodaje.

Śmieci przez pracowników ZGKiM usuwane były już od środy, 24.01.

Napisz komentarz »