REKLAMA

Kronika policyjna, Ludzie, wydarzenia

Nowe fury dla policjantów

Opublikowano 26 stycznia 2018, autor: Piotr Piotrowski

O dwa nowiutkie ople astra wzbogacił się szprotawski komisariat policji. Mają 200-konne silniki z możliwością rozpędzenia się nawet do 270 km/h.

Ople będą służyć policjantom do patrolowania ulic i interweniowania na terenie trzech gmin: Szprotawa, Małomice i Niegosławice. Nowe radiowozy zakupiono z Funduszu Wsparcia Policji oraz z Programu Modernizacji Policji. Łącznie kosztowały 144 tys. zł. Do ich zakupu 28 tys. zł dołożyło Starostwo Powiatowe w Żaganiu, po 20 tys. zł – gminy Szprotawa i Małomice, 10 tys. zł – gmina Niegosławice .

 – W ubiegłym roku, w śmiertelnym wypadku Piotra Tomkiewicza, komisariat stracił nie tylko komendanta, ale i jedno auto służbowe. Teraz, wraz z nowymi oplami, jednostka będzie dysponować sześcioma radiowozami – mówi komendant żagańskiej policji, insp. Artur Kamiński, który ma pod sobą szprotawski komisariat. – Nowe auta mają solidne 200-konne silniki. Z pewnością ople to najlepsze marki w naszym taborze, sprawdzające się na każdej drodze. Bardzo się nam przydadzą, biorąc pod uwagę, że policyjne auta często trzeba wymieniać, bo eksploatują się w ciągu 3-4 lat.

– Nowe radiowozy pozwolą naszym policjantom na sprawniejsze wykonywanie zadań na rzecz mieszkańców trzech gmin – dodaje asp. sztab. Zbigniew Krzyszczyk, komendant szprotawskiego komisariatu.

Napisz komentarz »