REKLAMA

Wasze sprawy

Odskocznia od codzienności

Opublikowano 26 stycznia 2018, autor: Justyna Bareła

Lidia Wolanowska i Marek Ptasiński z Żar tworzą nowy duet artystyczny. Prezentują żartobliwe etiudy, które urozmaicane są tańcem flamenco.

Oboje mieszkają w Żarach, pracują, a odskocznią od codzienności są dla nich występy na scenie. Lidia Wolanowska i Marek Ptasiński stworzyli nowy duet artystyczny „Lidia i Marek”. On jest emerytowanym żołnierzem, pracownikiem Resortu Obrony Narodowej w Dobre nad Kwisą, ona pracuje w sklepie. Poznali się podczas wspólnych występów w kabarecie „Oj tam, oj tam” przy Żarskim Domu Kultury.

M. Ptasiński znany jest także z występów żagańskiego Teatru „Kwadrat”, panią Lidię można zobaczyć w pokazach tańca flamenco sekcji ŻDK.

– Miałem okazję występować jeszcze z aktorską grupą „Frant” z Wrocławia, w duecie z żagańską aktorką Dorotą Wilczewską – mówi M. Ptasiński.

– Ja tańczyłam flamenco, podczas występów zauważyła mnie Mira Gałązka i zaproponowała mi taniec w kabarecie. Później dostałam rolę mówioną, ostatnio zajęłam się konferansjerką – dodaje pani Lidia.

 

Etiuda i taniec

Duet powstał spontanicznie.

– Dostałem zaproszenie do Pubu Skarpa w Żarach na coroczny finałowy turniej bilarda, żeby urozmaicić występy. Moja poprzednia partnerka sceniczna nie mogła wystąpić, więc poprosiłem Lidię o pomoc. Publiczności się spodobało, nam także, więc doszliśmy do wniosku, że spróbujemy – mówi M. Ptasiński.

Podczas wspólnych występów L. Wolanowska tańczy, M. Ptasiński mówi.

– To są etiudy mojego autorstwa, na przykład o tym, jakie katusze mężczyźni przeżywają podczas zakupów w galeriach handlowych, obserwacje życia codziennego. Zobaczymy, jakie pomysły przyjdą nam jeszcze do głowy – wymienia M. Ptasiński. Oboje dodają zgodnie: – Chcemy występować nadal, bo nie ma nic lepszego dla aktora niż kontakt z publicznością.

W najbliższym czasie duet „Lidia i Marek” zobaczyć będzie można w Pubie Skarpa w Żarach sobotę, 3.08.

Napisz komentarz »