REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Łużycka żąda kasy

Opublikowano 26 stycznia 2018, autor: bj

Remontowali jak chcieli, teraz chcą za to pieniędzy od powiatu. Łużycka Szkoła Wyższa w Żarach przed sądem dochodzi swoich żądań. Chodzi o pieniądze, które wydali, żeby przerobić pomieszczenia pod swoje potrzeby. Przypomnieli sobie o tym po… 10 latach.

Były starosta żarski, Marek Cieślak stanął przed sądem, bo Łużycka Szkoła Wyższa pozwała Starostwo Powiatowe o zapłatę niemal 56 tys. zł.

Przypomnijmy. Chodzi o pomieszczenia w budynku dawnej stacji krwiodawstwa i pogotowia ratunkowego przy ul. Bohaterów Getta 22 w Żarach. Uczelnia od 2005 r. wynajmowała tam pomieszczenia. I przerabiała je pod swoje potrzeby. Postawiła kilka ścianek działowych, zrobiła łazienki. Teraz chce za to pieniędzy. Proces w tej sprawie toczy się w wydziale cywilnym żarskiego sądu.

Władze szkoły żądają zwrotu kosztu za remonty w budynku, który jest własnością starostwa. Tam do listopada 2015 r. ŁSW miała pokoje dla wykładowców. Wcześniej sama je zaadaptowała dla swoich potrzeb za 55 tys. 800 zł.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 292

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »