REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Mały kibic Stocha

Opublikowano 26 stycznia 2018, autor: bj

Kask Kamila Stocha, mistrza w skokach narciarskich, zdobić będzie zdjęcie półtorarocznego Marcela Stefańczaka z Zasiek.

O wyróżnieniu dla małego kibica poinformował Roman Jaczewski, sołtys Zasiek. 

– Po sensacyjnym zwycięstwie w 66. Turnieju Czterech Skoczni, Kamil Stoch napisał do jednego z mieszkańców naszego sołectwa. Wiadomość jest sensacyjna – 27 stycznia, podczas konkursu Pucharu Świata w Zakopanem, Kamil Stoch będzie walczył o zwycięstwo w kasku, na którym będzie umieszczone zdjęcie Marcela Stefańczaka – cieszy się R. Janczewski, który jest jednocześnie kolegą z pracy Janusza Stefańczaka, nauczyciela wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Brodach i taty małego Marcelka.

To właśnie pan Janusz wysłał zdjęcie synka w ramach akcji „Wrzuć swoje zdjęcie na kask mistrza”. Udało się, choć to wcale nie było łatwe. W ramach akcji organizatorzy otrzymali ponad 12 tys. fotografii.

– To będzie taka mozaika ze zdjęć. Marcel będzie jednym z wielu kibiców. Ale oficjalny certyfikat już mamy – tłumaczy tata chłopczyka. Sam jest kibicem skoków. – Kiedyś chętnie jeździłem na konkursy skoków, jeszcze za czasów Małysza, do Harrachova, Liberca, Zakopanego. Czasem dla rekreacji też trochę skaczę, choć najchętniej gram w siatkówkę – tłumaczy J. Stefańczak. I dodaje: – Chciałbym, żeby syn zaraził się pasją do sportu, choć jest w wieku, gdzie trudno przewidzieć, co najbardziej będzie go fascynowało w przyszłości – mówi J. Stefańczak.

Na razie Marcel dzielnie jeździ na rowerku, ale czasem z tatą wsiada na motocykl.

Napisz komentarz »