REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Komu przeszkadza galwanizernia?

Opublikowano 19 stycznia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Mieszkańcy ul. Asnyka, Bolesławieckiej i okolic protestują przeciwko budowie zakładu galwanizerni w żagańskiej strefie przemysłowej.

Do starostwa wpłynęła petycja od ponad 150 mieszkańców ulic położonych najbliżej strefy przemysłowej przy ul. Asnyka. Żądają wstrzymania wydania pozwolenia na budowę dla spółki Galvanika. Firma chce wiosną br. ruszyć z budową hali produkcyjnej, w której będzie cynkować części dla przemysłu motoryzacyjnego.

Mieszkańcy boją się, że działalność może zagrażać środowisku i ich zdrowiu. I żalą się na burmistrza, który już wydał decyzję środowiskową w tej sprawie. Pozytywną.Żagańskie starostwo nie wydało jeszcze pozwolenia na budowę.

– Wstrzymaliśmy wydanie pozwolenia na budowę, bo w decyzji środowiskowej jest masa błędów. Zarówno formalnych jak i prawnych – tłumaczy wicestarosta, Marek Kopta. – Inwestor chce uruchomić zakład cynkujący części do aut, a w dokumentach jest mowa o stacji paliw. Poza tym właściciel zakładu zajmujących się podobną działalnością w Żaganiu zaskarżył decyzję burmistrza do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Jednym z argumentów jest to, że galwanizernia ma powstać na terenie zalewowym. Gdyby został on zalany przez Bóbr, mogłoby dojść do katastrofy ekologicznej – podkreśla wicestarosta. – Obecnie czekamy na rozstrzygnięcie sprawy przez SKO.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 154

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »