REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Czarny protest

Opublikowano 19 stycznia 2018, autor: Michalina Kozarowicz

W środę (17.01.), o godz. 17.00, pod żarskim Ratuszem spotkali się przeciwnicy zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce.

To reakcja na zeszłotygodniowe wydarzenia w Sejmie, kiedy to odrzucono projekt „Ratujmy Kobiety”, który był za złagodzeniem przepisów aborcyjnych.

– Nie chodzi o to, czy się z tym projektem w 100 % zgadzamy, czy nie – powiedziała Janina Wilga, uczestniczka protestu. – Chodzi o to, że nie podjęto dialogu. Pominięto nas. Myślę, że kobiety chciałby móc same o sobie decydować. Chciałam dziś zaprotestować przeciwko łamaniu praw kobiet – powiedziała uczestniczka protestu.

 

 W sobotę pod sądem

Kolejny protest w Żarach odbędzie się w sobotę, 20.01. Pod żarskim Sądem Rejonowym o godz. 17.00 spotkają się przeciwnicy zmian wprowadzanych w sądownictwie.

– Chcemy wyrazić naszą solidarność z tą częścią środowiska sędziowskiego, która nie zgadza się na przejęcie sądów – powiedział Maciej Szafrański ze stowarzyszenia Wolny Balkon. – Nie zgadzamy się z nieprawnymi i niekonstytucyjnymi ustawami. W sobotę spotkamy się, bo okazać swoje poparcie dla niezależnych i niezawisłych sędziów. Zapraszam wszystkich serdecznie – powiedział M. Szafrański, który brał także udział w środowym marszu sprzeciwu wobec zaostrzania prawa aborcyjnego.

Napisz komentarz »