REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Targowisko zarabia na siebie

Opublikowano 19 stycznia 2018, autor: Norbert Królik

Blisko 850 tys. zł wyniosły wpływy z żarskich targowisk w 2017 roku. Ich utrzymanie kosztuje 550 tys. zł. 300 tys. zł to zarobek miasta.

– Nie planuję podnosić czynszów i opłat targowych w tym roku – zapowiada Krzysztof Tuga, prezes Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Żarach, zarządzającego miejskimi targowiskami przy ul. Lotników i ul. Kąpielowej.

W ubiegłym roku wpływy z targowisk wyniosły 845 tys. zł, z czego ponad 600 tys. zł to wpłaty z czynszu, 164 tys. zł to opłata targowa, a 75 tys. zł opłata rezerwacyjna. Ogólna powierzchnia targowiska przy ul. Lotników to 1,5 ha. Na tym obszarze znajdują się 163 pawilony handlowe. Obecnie do wynajęcia jest 9 z nich. Są również stoły do targowania z 78 miejscami sprzedaży. Na placu targowym znajdują się 154 miejsca do sprzedaży, a na placu rolnym – 53 miejsca. Jest również  plac nieutwardzony, na którym znajduje się 110 miejsc do sprzedaży. – Największe wpływy z opłaty targowych mamy we wtorki – mówi K. Tuga.

Kałuże i błoto

Największym problemem placu przy ul. Lotników jest to, że jego połowa nie jest utwardzona.

– Jak popada deszcz, robi się błoto – zauważa Rudolf Kikowicz, żarski radny, który przyznaje, że jest stałym bywalcem targowiska. – Idę tam nie tylko po zakupy, ale również po to, żeby spotkać się ze znajomymi – przyznaje R. Kikowicz i dopytuje, kiedy w końcu targowisko w całości będzie utwardzone.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 147

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »