REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Uratowali labradora

Opublikowano 19 stycznia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Gdyby nie ich szybka reakcja, labrador mógłby już nie żyć.

Pies uciekł mieszkańcowi Wymiarek. Mężczyzna szukał go, zgłosił jego zaginięcie policji.

Rannego, wyczerpanego psiaka przy drodze krajowej nr 18 zauważyli policjanci z drogówki, którzy w piątek, 12 stycznia jechali w kierunku Olszyny.  Mł. asp. Marek Glanc i mł. asp. Kamil Podgórski natychmiast zatrzymali się, aby pomóc rannemu zwierzakowi, którego wcześniej potrąciło auto.

Pies nie mógł się ruszać. Był zakrwawiony. Policjanci powiadomili pracowników Urzędu Miasta w Iłowej. Dzięki nim, zwierzak szybko trafił do weterynarza.

Nie przeżyłby

 – Okazało się, że piesek miał rozbitą głowę i złamaną łapę. Gdyby jeszcze trochę pobył na ruchliwej drodze, mógłby nie przeżyć nocy – mówi Katarzyna Srebniak z Urzędu Miasta  z Iłowej, która przyjechała na interwencję.  – Labrador trafił do schroniska, został już odebrany przez właściciela. Mężczyzna wyjechał na jakiś czas z domu, zostawiając psa pod opieką swojej matki. Labrador, wraz z drugim psem – owczarkiem – zrobili „podkop” i uciekli z posesji. Owczarka też udało się odnaleźć. Zobaczyli go pracownicy stacji paliw.

Do zadań specjalnych

 To nie pierwsza nietypowa interwencja żagańskich policjantów. Przypomnijmy – to właśnie M. Glanc i Kamil Podgórski ruszyli na pomoc duszącemu się 11-miesięcznemu dziecku. Maluch zaklinował się w plastikowej huśtawce. Liczyła się każda minuta. Policjanci w ciągu kilku minut dojechali do posesji, gdzie kobieta potrzebowała pomocy. Przeskoczyli przez płot i pobiegli do domu. Policjanci odgięli plastikowe elementy huśtawki i uwolnili zaklinowane dziecko. Od momentu wezwania pomocy do uwolnienia małolata minęło niespełna dziewięć minut.

komentarz »
  1. Zuzanna 30 stycznia 2018 21:11 - Odpowiedź

    Cudowny pies całe szczęście że został uratowany

Napisz komentarz »