REKLAMA

Sport

Nasz mistrz

Opublikowano 19 stycznia 2018, autor: Michalina Kozarowicz

Sebastian Kols ma 9 lat i mnóstwo sukcesów pływackich na koncie. Zdobył już 17 medali. W Żarach rośnie nam mistrz!

Na „Owsiakowskich zawodach” Sebastian Kols z Żar, uczeń Katolickiej Szkoły Podstawowej, pobił swój rekord i przepłynął jedną długość basenu (25 m) w ciągu 20,78 sek. Ten wynik dał mu zwycięstwo.

Już jako 5-latek Sebastian zwyciężył w mikołajkowych zawodach pływackich, a jako 6-latek zajął pierwsze miejsce w zawodach „Płyniemy dla Jurka Owsiaka”.

„Regionalna”: Kiedy zaczęła się twoja przygoda z pływaniem i co jeszcze lubisz robić?

Sebastian Kols: Pływać nauczyłem się, jak miałem 4,5 roku. Pół roku później przepływałem już cały basen. Pływanie sprawia mi dużo przyjemności. Moim ulubionym stylem jest kraul. Lubię też pływać z młodszym bratem, Michałem. On też świetnie pływa. Mój tata jest instruktorem pływania, ale rodzice woleli, żeby pływać nauczył mnie ktoś inny. Teraz trenuję pod okiem taty. Oprócz pływania uwielbiam piłkę nożną i jakbym dzisiaj miał wybrać, kim chciałbym być, to wolałbym zostać piłkarzem.

Jak często trenujesz?

Pływanie trenuję dwa razy w tygodniu po godzinie. Przepływam około 40 długości basenu. To jeden kilometr. W piłkę gram w drużynie UKS Promień Żary i tam trenuję dwa razy po 1,5 godziny. Najczęściej gram jako pomocnik albo w ataku. Chodzę też na SKS w szkole.

Kto jest twoim ulubionym sportowcem?

Najbardziej lubię Christiana Ronaldo i Roberta Lewandowskiego. Nie mam swojego ulubionego pływaka.

Jakie są twoje ulubione dania?

Najbardziej lubię smażone jajka. I chipsy.

Co lubisz robić poza sportem?

W szkole najbardziej lubię się uczyć angielskiego. Lubię też grać na komputerze i na PlayStation. Moje ulubione gry to Fifa, Minecraft i Paladins. Bardzo lubię też spędzać czas z kolegami, wtedy gramy razem w piłkę. Moim najlepszym przyjacielem jest Hubert.

Napisz komentarz »