REKLAMA

Aktualności, Samorząd

Uwaga! W poniedziałek burmistrz jest życzliwy!

Opublikowano 19 stycznia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Część leopardów już wyjechała z Żagania, pozostałe mają opuścić miasto w tym roku. A burmistrz jak gdyby nigdy nic zamierza świętować Dzień Życzliwości, ustanowiony 5 lat temu z okazji wzmocnienia tymi czołgami żagańskiej brygady.

Burmistrz Żagania Daniel Marchewka Dzień Życzliwości ustanowił na każdy trzeci poniedziałek stycznia. To w tym dniu, 5 lat temu, ówczesny rząd zdecydował, że do żagańskiej brygady trafi 119 czołgów typu leopard, a wraz z nimi, jak odtrąbił burmistrz Marchewka – nawet do 2,5 tysiąca nowych etatów! Rząd się zmienił, zmieniła się też strategia Ministerstwa Obrony Narodowej, które zdecydowało, że leopardy są bardziej potrzebne na Wschodzie Polski, niż przy niemieckiej granicy. Nie zmienił się optymizm naszego burmistrza.

 

Taka zabawa

Z Żagania wyjechał już jeden batalion czołgów, czyli połowa ze 119 maszyn. W tym roku do brygady w podwarszawskiej Wesołej ma trafić reszta leopardów. A D.Marchewka dalej ma dobry humor.

– Pan burmistrz, zamiast interweniować w rządzie, wysyłać petycję w sprawie pozostawienia czołgów w Żaganiu, czy np. zrobić akcję  zbierania podpisów pod pocztówkami, to  jak to było pięć lat temu, dalej bawi się w „Dzień Życzliwości” – mówi „Regionalnej” pan Wiesław z Żagania. – Komu to święto potrzebne, skoro za chwilę nie będzie ani czołgów, ani obsługujących ich żołnierzy?

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 293

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »