REKLAMA

Kultura, Oświata

Nauka jest fascynująca!

Opublikowano 19 stycznia 2018, autor: Michalina Kozarowicz

Mali studenci Uniwersytetu Dziecięcego w Żarach mogą się o tym przekonać na wykładach i warsztatach.

W sobotę (13.01.) kolejny raz spotkały się dzieci uczęszczające na Uniwersytet Dziecięcy. Wykład pod tytułem „Kolorowa chemia” był niesamowicie barwny i widowiskowy. Dzieci mogły bawić się chemią jak na zajęciach u profesora Snape w Hogwarcie w historii o Harrym Potterze. 

To jednak nie koniec przygody z nauką. Już 3 lutego rusza kolejny semestr Uniwersytetu Dziecięcego. Pierwszy wykład będzie poświęcony maszynom oblężniczym. Na warsztatach dzieci zajmą się fascynującym światem szyfrów i nauczą się je łamać.

– Dla dzieci to ogromna przygoda i szansa poznania nauki z zupełnie innej strony – mówi Edyta Piskorowska z Uniwersytetu Dziecięcego. – Zapisanie dziecka na nasze wykłady jest bardzo proste i można to zrobić w dowolnym momencie, wchodząc na stronę www.udzary.pl i wypełniając formularz zgłoszeniowy lub dzwoniąc pod numer telefonu 608 318 744. Zapraszam do nas serdecznie wszystkie dzieci – dodaje E. Piskorowska

Zapisz Swoje Dziecko

– Naszym celem było stworzenie takiego miejsca, w którym dzieci w wieku 6-13 lat będą mogły spotkać się z naukowcami renomowanych uczelni z kraju i ze świata i wspólnie, poprzez zabawę, ciekawe wykłady i inspirujące warsztaty, odpowiedzieć na nurtujące je pytania. – zachęca E. Piskorowska z Uniwersytetu Dziecięcego.

Zajęcia na Uniwersytecie Dziecięcym podzielone są na dwie części, teoretyczną ? wykłady i praktyczną ? warsztaty. W semestrze odbędzie się 5 wykładów obejmujących różne dziedziny nauki. Na wykładach dzieci pozostają bez rodziców w auli LO im B. Prusa w Żarach. Dodatkowo dzieci będą mogły zapisać się na warsztaty tematyczne. Warsztaty są organizowane w mniejszych grupach i są tylko dla chętnych dzieci.

Wpisowe: 30 zł ? płatne jednorazowo przy pierwszym zapisaniu dziecka.
Czesne ? 150 zł za jeden semestr
Warsztaty ? 25 zł za udział w tematycznych warsztatach

Napisz komentarz »