REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Trudne sąsiedztwo

Opublikowano 19 stycznia 2018, autor: bj

Zatłoczone parkingi, urywane lusterka, porysowana karoseria – to codzienność mieszkańców kilku bloków przy ul. Zwycięzców w Żarach.

Kiedyś jedno osiedle, dziś podzielone. Jak twierdzą mieszkańcy – nierówno.

Najbardziej pokrzywdzeni czują się spółdzielcy z 6-klatkowego budynku nr 32 abcdef i z 24abc. W desperacji napisali pismo do Stanisława Hałabury, prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Wieniawskiego 1 w Żarach. Kopię przesłali do gazety „Regionalnej”. Skarżą się na krzywdzący podział gruntów.

„Nie może być tak, że 90 mieszkań (blok 24abc i 32a-f) ma do dyspozycji 14 miejsc parkingowych. Natomiast blok nr 26abc i 22abc (wspólnota mieszkaniowa) posiada tyle miejsc parkingowych, ile mieszkań. Wspólnota mieszkaniowa posiada prywatny duży parking, z którego możemy korzystać za odpłatnością 100 zł miesięcznie”.

 

Kto na czyjej siada ławce

Sąsiadujący z 24abc budynek 26abc w miejscu do rekreacji wybudował parking.

– Zlikwidowali plac zabaw. Do nas przychodzą i korzystają, bo mamy ławki, piaskownicę. Oczywiście nikogo nikt nie wygania, ale chcielibyśmy, żeby podział był bardziej sprawiedliwy – mówi pani Elżbieta.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 573

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »