REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Więcej kasy dla hospicjum

Opublikowano 12 stycznia 2018, autor: Bogusława Janicka-Klisz

Prawie 1 mln 100 tys. zł otrzyma żarskie hospicjum z NFZ w ramach kontraktu. Miasto dorzuca 60 tys. zł, inni też mają sypnąć groszem. Ale nie wszyscy.

W porównaniu do ubiegłego roku o kilkadziesiąt tysięcy złotych wzrosła kwota kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Choć wciąż NFZ zapłaci za 10 łóżek. Nową umowę z prowadzącym hospicjum kołem żarskim Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta NFZ podpisał na 5 lat, czyli od 1.01.2018r. do 31.12.2022r.

– Wartość umowy na 2018 r. wynosi 1 mln 90 tys. 985 zł. Jednocześnie w hospicjum w ramach kontraktu przebywać może 10 pacjentów – informuje Joanna Branicka, rzeczniczka NFZ. W 2017 r. kontrakt wynosił 1 mln 24 tys. 190 zł.

Wraz z kwotą kontraktu wzrosły też nakłady NFZ na tzw. koszt osobodnia. Z niespełna 281 zł do prawie 300 zł.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 305

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »