REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Hayduk do wyburzenia?

Opublikowano 12 stycznia 2018, autor: Norbert Królik

Dramat przedsiębiorców po pożarze Pasażu Handlowego Hayduk przy ul. Moniuszki w Żarach. Trzynaście firm, które wynajmowały tam lokale, straciło w ogniu wszystko. Właściciel ruin zamierza ogrodzić cały teren siatką. Jednocześnie zaczął wyburzanie jednej ze ścian. Jeszcze nie wie, czy wyburzy całość. Prokuratura prowadzi śledztwo, które ma wyjaśnić, jak doszło do pożaru.

Pasaż Handlowy Hayduk w Żarach spalił się w Sylwestra 2017 roku. Pożar rozpoczął się w nocy. Strażacy na miejsce przyjechali, gdy zajęta była już blisko połowa dachu. Pożar błyskawicznie pożerał kolejne części budynku. Po kilku godzinach zawalił się dach i strop. Płomienie strawiły większą część budynku. Co chwilę słychać było wybuchy. Akcja gaśnicza trwała ponad 30 godzin. Pożar gasiło 80 strażaków.

Po blisko dwóch tygodniach od tego zdarzenia ciągle nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

– Na zaświadczeniu, które otrzymaliśmy ze straży pożarnej, jako przyczyna pożaru było podane zwarcie instalacji elektrycznej, ale słyszałem też wersje o wybuchu czy o niedopałku, który tlił się wiele godzin, aż w końcu spowodował pożar – mówi Łukasz Patyk z salonu meblowego M-Lid, który mieścił się w spalonym pasażu.

W pożarze ucierpiało 13 przedsiębiorców. Straty są ogromne, ale trudne do precyzyjnego oszacowania.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 457

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

komentarz »
  1. Kazimierz 27 stycznia 2018 14:17 - Odpowiedź

    Ten pasaż zapalił i spalił się sam…. Nie wierzę w takie „samozapalenia” Zawsze winny jest człowiek!!

Napisz komentarz »