REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Komornik odsyła do Szprotawy

Opublikowano 12 stycznia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Pracowników Hydrobielu, którzy czekają na swoje zaległe pensje, komornik odsyła do Urzędu Miasta w Szprotawie, który jest dłużnikiem żarskiej firmy.

Do redakcji zgłosiło się kilku byłych pracowników firmy budowlanej z Żar. Hydrobiel zalega im od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Marek Gierc przez 13 lat był najpierw majstrem, potem kierownikiem, a w końcu dyrektorem generalnym w żarskiej firmie. Gdy firma upadła, pracodawca zalegał mu ponad 125 tys. zł z tytułu wynagrodzeń.

– Odzyskałem 100 tys. zł, zostało ok. 25 tys. zł. Wydeptuję ścieżki do komornika, ale on  rozkłada ręce, twierdząc, że nie ma już z czego odzyskać reszty moich wierzytelności – mówi M. Gierc. – I odsyła mnie do gminy Szprotawa, tłumacząc, że ona, jako dłużnik Hydrobielu, powinna mi wypłacić odszkodowanie z tytułu tego, że nie dostałem zaległych pieniędzy od swojego pracodawcy.

 

Komornik już wszystko zlicytował

Michał Kupny, żarski komornik, który zajmuje się egzekucją długów Hydrobielu, zdradza, że na pieniądze czeka kilkudziesięciu pracowników firmy. I przyznaje, że nie ma już z czego im wypłacać, bo w Hydrobielu zlicytowano wszystko, co można było.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 292

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »