REKLAMA

Wasze sprawy

Ile mamy jeszcze czekać?

Opublikowano 19 stycznia 2018, autor: bj

Pytają mieszkańcy Mirostowic Dolnych, którzy spotkali się ze starostą i wójtem, żeby dowiedzieć się, kiedy przy głównej drodze w ich wsi powstanie chodnik. Boją się, że po wyborach zmieni się władza i nie dotrzyma obietnic.

O to, czy w końcu w Mirostowicach Dolnych, wzdłuż ulic Kolejowej i Żarskiej, powstanie chodnik, mieszkańcy największej wsi w gminie Żary zapytali starostę Janusza Dudojcia, starostę i wójta Leszka Mrożka (4.01.).

Najpierw zbierali podpisy pod petycją, którą złożyli w Starostwie Powiatowym. Podpisało się ponad 400 mieszkańców. Poprosili o wybudowanie w 2018 roku chodnika przy drodze powiatowej od ul. Kolejowej 36 w Mirostowicach Dolnych do Łazu.

– Jeździ tu sporo aut, a codziennie wzdłuż tej drogi chodzą mieszkańcy, w tym dzieci do przedszkola, szkoły, osoby w podeszłym wieku do kościoła, sklepów. Brak chodnika zagraża życiu i zdrowiu ludzi, bo trzeba chodzić po jezdni -tłumaczy Grzegorz Moliński, były radny i mieszkaniec wsi.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 308

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »