REKLAMA

Sport

Igrzyska na niezłym poziomie

Opublikowano 12 stycznia 2018, autor: TR

Szkolne drużyny z powiatu żarskiego rywalizowały w dwudniowych powiatowych igrzyskach młodzieży w piłce siatkowej (9 i 10.01.).

Młodzi siatkarze grali w sali lubskiego OSiR-u. Wśród klasy I-VI najlepsi okazali się uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej w Żarach, którzy w finale pokonali kolegów z SP w Złotniku. Kolejne miejsca zajęły drużyny SP w Jasieniu i SP nr 1 w Żarach.

Wśród klas VII szkół podstawowych oraz II i III gimnazjum zwyciężyli uczniowie SP nr 2 w Lubsku, pokonując w finale 2:0 Społeczną Szkołę Podstawową w Żarach. Na dalszych miejscach uplasowały się: Niepubliczna SP w Lubsku, SP w Mirostowicach Dolnych i SP w Jasieniu.

Drużyna SP nr w Lubsku będzie reprezentować powiat żarski na rozgrywkach rejonowych.

– Zwycięstwo cieszy, ale przed nami jeszcze sporo pracy. W etapie rejonowym spotkamy się z wygranymi z powiatów żagańskiego, nowosolskiego i wschowskiego. Dalej przechodzi tylko jedna drużyna, więc łatwo nie będzie ? skomentował trener siatkówki w SP nr 2 w Lubsku, Mirosław Niewiadomski.

– Rozgrywki stały na niezłym poziomie. Oczywiście cieszę się z sukcesu lubskiej drużyny i trzymam za nich kciuki w kolejnych etapach ? podsumował koordynator sportu młodzieżowego w lubskim OSiR, Robert Ściłba.

 

Napisz komentarz »