REKLAMA

Gospodarka

Auchan w połowie roku?

Opublikowano 12 stycznia 2018, autor: bj

Formalności związane z budową centrum handlowego Auchan w Żarach nabierają rozpędu. Do urzędów wpływają kolejne wnioski i dokumenty.

Przyłącze wodne i kanalizacji sanitarnej dla potrzeb centrum handlowego Auchan budować zamierza spółka Schiever, właściciel terenu przy ul. Żagańskiej w Żarach, gdzie ma stać market. Dokumentacja w tej sprawie trafiła do Starostwa Powiatowego. Zgodnie z procedurami, inwestor nie musi mieć na to pozwolenia budowlanego, a jedynie zgłosić zamiar wykonania. Musi jeszcze odczekać 21 dni na ewentualne uwagi urzędu lub żądanie uzupełnienia dokumentacji.

To kolejny krok po tym, jak spółka otrzymała w połowie grudnia pozwolenie na budowę marketu Auchan oraz stacji paliw pod tym samym szyldem. Wcześniej podobne pozwolenia otrzymał Leroy Merlin, który swój market budowlany postawi obok Auchana.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 160

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Przypomnijmy. Przetarg na sprzedaż prawie 8-hektarowej działki firma Schiever z Poznania wygrała w 2007 roku. Teren kupili za 12 mln zł (po wliczeniu 22 proc. podatku VAT). Zezwolenie na budowę żarskie Starostwo Powiatowe wydało w listopadzie 2008 r., natomiast w październiku 2010 r. inwestor dokonał tzw. rejestracji w dzienniku budowy.

 

Napisz komentarz »