REKLAMA

Sport

Wrócili na boisko

Opublikowano 12 stycznia 2018, autor: Norbert Królik

Piłkarze Promienia Żary rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej klasy okręgowej. Na pierwszym treningu w tym roku stawiło się 28 zawodników.

W mroźny poniedziałkowy (8.01) wieczór piłkarze Promienia Żary rozpoczęli przygotowania do sezonu. Na okrąglaku przy ul. Zwycięzców stawiło się 28 zawodników.

 – Brakuje dwóch Brazylijczyków Winstona i Matheusa, którzy wyjechali do ojczyzny i mają do nas wrócić 20 lutego, Ukraińca Frankovycha, który dostał miesiąc wolnego i dwóch zawodników z pierwszego składu, Bieńki i Czarnoty, którzy ze względów zawodowych nie mogli dzisiaj stawić się na treningu – mówi Henryk Krzemiński, prezes Promienia Żary.

Walczą o awans

Klub z ul. Zwycięzców po rundzie jesiennej zajmuje w tabeli drugie miejsce i traci do lidera klasy okręgowej, Cariny Gubin 3 pkt. Do IV ligi awansuje tylko zwycięzca okręgówki.

 – Nie mogę obiecać, że nam się uda, ale walczymy o awans – zapowiada H. Krzemiński.

W ramach przygotowań Promień weźmie udział w turnieju zimowym, który zostanie rozegrany w Żarach w sobotę, 27.01). W turniej wystąpią drużyny z Lubska, Ruszowa i  Schleife (Niemcy). W lutym zaplanowane są sparingi z drużynami z Zielonej Góry, Przemkowa i Bolesławca. Do rozgrywek ligowych Promień wróci w sobotę (10.03.), kiedy to będzie chciał na własnym stadionie zrewanżować się Delcie Sieniawa Żarska za jedyną porażkę poniesioną jesienią.

Napisz komentarz »