REKLAMA

Sport

Strącenie lidera

Opublikowano 12 stycznia 2018, autor: jb

Ruszyła już druga runda rozgrywek iłowskiej Interligi (niedziela, 7.01.).

W pierwszym meczu zmierzyły się drużyny Eureki Gozdnica i Restauracji Pokusa z Przewozu. Choć w tabeli wyżej znajduje się drużyna z Przewozu, to Gozdnica dominowała na boisku. W pierwszej połowie gozdniczanie przetrzymali dużą ilość ataków zawodników z Przewozu, byli skuteczniejsi na boisku. Bramkę strzelił nawet bramkarz Gracjan Olszewski, który wyrzucił ją ze swojej bramki tak, że wpadła do brami przeciwnika. Mecz zakończył się zwycięstwem Gozdnicy 7:3. Bramki dla Eureki strzelali: Mateusz Wątroba (3), G. Olszewski, Adrian Michen, Maciej Wadowski i Daniel Łuszczyński. Dla Pokusy trafiali: Filip Stępień, Wojciech Klisowski i Dawid Kuliga.

W drugim spotkaniu drużyna Kwisy Trzebów pokonała piłkarzy Art-Dom Szymańscy. Bramki dla Trzebowa zdobyli: Bartosz Kanik (5), Sebastian Szczęsny, Łukasz Łukasiewicz, Marek Pala i Patryk Jaworski. Trafienia dla Art-Domu zaliczyli: Bartosz Brzezicki (2), Krzysztof Wdowiak (2), Michał Jurkiewicz, Łukasz Dobroliński i Marek Mazurkiewicz.

Piast Iłowa ograł KS Lipna 7:4. Po jednej bramce dla Piasta zdobyli: Michał Fernezy, Adrian Bortnowski, Mateusz Kowalski, Maciej Koseła, Marek Skiba, Sławomir Wdowiak. Dla drużyny z Lipnej strzelali: Daniel Dolecki (2), Jan Izdebski i Dominik Kościelny. Drużyna strzeliła też jedną bramkę samobójczą.

Na koniec kolejki zmierzyła się grupa Scat z Płomieniem Czerna. Płomień postawił się rywalom i pierwszy raz w tym sezonie mecz zakończył się remisem. Wynik zatrzymał się na 3:3. Dla Scata trafili: Dariusz Dziewiątak (2) i Andrzej Ciepielowski. Dla Płomienia dwie bramki strzelił Adrian Zarzycki i jedną Sebastian Motyl.

 

Zmiana lidera

Jeszcze przed rozpoczęciem drugiej rundy zmienił się lider rozgrywek. Przypomnijmy, po pierwszej rundzie liderem była ekipa Scat z kompletem 8 zwycięstw i 24 punktami. 3.01. zebrała się jednak komisja ligi, bo w ekipie Scat dopatrzono się gry nieuprawnionych zawodników (nie zgłoszonych wcześniej w formularzu przed początkiem ligi). -Kapitanowie drużyn zdecydowali, że Scatowi zostanie odjęte 8 punktów. Bez zmian pozostawiono za to wyniki spotkań i strzelców bramek – mówi Mateusz Góral, organizator ligi. Oznacza to, że po pierwszej rundzie liderem została drużyna Piasta Iłowa z 21 punktami, na drugie miejsce z 16 punktami spadł Scat, a na trzecim miejscu bez zmian zostały drużyny z 15 punktami z Lipnej i Czernej.

Napisz komentarz »