REKLAMA

Sport

Zmiana u wiosła

Opublikowano 12 stycznia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Po 40 latach szefowania w żagańskim klubie wodnym PTTK „Szron” funkcję prezesa Ryszard Dyrkacz przekazał Aleksandrowi Czerwonajcio.

Podczas walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego (3.01.) do nowego zarządu weszły jeszcze: Renata Małkiewicz i Maryla Dyrkacz.

– Nadszedł już czas, aby przekazać stery młodszym – mówi Ryszard Dyrkacz, który „Szron” utworzył w 1977 roku i przez ponad 40 lat był jego prezesem. – Zrezygnowałem, ale to nie znaczy, że rozstaję się z kajakiem i klubem. Dalej będę działał i brał udział w spływach.

Ostatnią imprezą, którą ustępujący prezes zorganizuje, będzie marcowy 24. Ogólnopolski Zimowy Spływ Kajakowy Mors.

Nowym szefem „Szronu” został Aleksander Czerwonajcio, żarski przedsiębiorca.

– Kajakarstwo to moja pasja od 30 lat – mówi pan Aleksander. – Z żagańskim  klubem związany jestem od 10 lat. Sześć lat temu wspólnie z Ryśkiem powołaliśmy żagańskie Stowarzyszenie Turystyki Wodnej Szron-Czerna, głównie po to, aby pozyskiwać unijne fundusze na zakup sprzętu i organizację imprez, bo klub nie miał takich możliwości. Rok temu zostałem szefem stowarzyszenia, teraz przejąłem stery w klubie. Chcę dalej rozwijać jego działalność, organizować imprezy i spływy dla mieszkańców.

Obecnie w żagańskim klubie jest 17 członków, w stowarzyszeniu – ponad 40.

Napisz komentarz »