REKLAMA

Aktualności, Komunikacja

Okrzei do maja

Opublikowano 05 stycznia 2018, autor: bj

Odbiór zrobiony, ul. Okrzei w Żarach przejezdna. Ale ekipa wykonawcy, czyli firmy Ifrakom, będzie tu pracować… do końca maja.

Są jeszcze na Okrzei znaki informując o robotach, objeździe i o tym, że ulica jest „ślepa”, choć została otwarta.

– Pasy przy rondzie wyglądają, jakby miały z 10 lat. Do tego zamiast posypać piaskiem część chodników czy kostki, posypali masą bitumiczną. Kto to odebrał? – pyta nasz czytelnik.

– Kilka metrów od nowego asfaltu na ul. Witosa jest głęboka dziura. Chodzili tu urzędnicy. Nie widzieli tego? – pyta Wojciech Krawczyk, mieszkaniec.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 207

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Przebudowa ul. Okrzei finansowana jest z budżetu miasta. Pierwotnie miała być wykonana od kwietnia do końca sierpnia 2017, ale termin został przesunięty na 30.11., a następnie do 15.12. Ostatecznie formalny odbiór nastąpił 28.12. Całość kosztować będzie miasto 4 mln 376 tys. zł. Za tę kwotę została przebudowana droga na odcinku od ul. Częstochowskiej do ul. Zgorzeleckiej (613 metrów) i zakończona rondem. Są też nowe chodniki, ścieżki rowerowe i zatoki autobusowe oraz postojowe. Prace faktycznie wciąż jeszcze trwają i tak pozostanie do późnej wiosny.

 

Napisz komentarz »