REKLAMA

Sport

Żarskie święto biegania

Opublikowano 05 stycznia 2018, autor: Michalina Kozarowicz

Już jutro (w sobotę, 6 stycznia) ruszą zapisy do 4. Dychy po Żarach!

To już 4 edycja jednego z najpopularniejszych biegów w naszym województwie. Na stracie liczącej 10 km trasy w tym roku będzie mogło stanąć 650 biegaczy. Taki ustalono limit.

Co zrobić, żeby wystartować w Dysze po Żarach? Przede wszystkim trzeba się zapisać. A zapisy ruszą już jutro, 6 tycznia, o godz. 20.00.

Organizatorem Dychy po Żarach jest stowarzyszenie Żary Runners Team, którego prezes Marcin Hakman w rozmowie z „Regionalną” opowiada o imprezie, która w tym roku odbędzie się 22 kwietnia.

„Regionalna”: To już 4 edycja biegu. Skąd pomysł na jego zorganizowanie?

Marcin Hakman, prezes Żary Runners Team: To pomysł naszego stowarzyszenia, klubu zrzeszającego biegaczy. Naszym celem było zorganizowanie biegu dla mieszkańców regionu, ponieważ w naszej okolicy praktycznie nie było takich imprez.

Kto może pobiec w 4 Dysze po Żarach?

To bieg dla wszystkich sympatyków tego sportu. Trasa jest o umiarkowanej trudności. I każda osoba, która choć troszkę się porusza, da sobie na trasie radę. Oczywiście trzeba się spieszyć z zapisem. Na zeszłoroczną edycję uczestnicy zapisali się w kilkanaście godzin. Limit miejsc, który ustaliliśmy na poziomie 650 osób, jest po to, żeby wszystkim uczestnikom zapewnić komfort, a nam optymalny poziom organizacyjny. Ponieważ członkowie Żary Runners Team organizują wszystko własnym nakładem pracy.

Jak przygotować się do startu?

W naszym biegu może wystartować praktycznie każda osoba, która choć troszkę się rusza. A jeżeli ktoś dopiero zaczyna swoje treningi, może przychodzić na nasze sobotnie wybiegania w Zielonym Lesie  ramach parkrunu na dystansie 5 km. Do tego jeden-dwa treningi w tygodniu na podobnym dystansie i bez problemu poradzi sobie na trasie Dychy.

 Nie tylko bieg będzie atrakcją tegorocznej edycji.

W Dysze wystartuje Mezo, który jest świetnym biegaczem. Potem zagra koncert dla uczestników i mieszkańców. Oczywiście, mamy też nasze wyjątkowe koszulki, które cieszą się ogromną popularnością. Już wkrótce ujawnimy, jak będą wyglądać.

Zapisz się na 4. Dychę po Żarach!
Zapisy ruszają w sobotę, 6 stycznia, o godz. 20.00 na stronie www.pulsarsport.pl.
Linki znajdziecie także na stronie Żary Runners Team i na ich facebookowym profilu.
Liczba miejsc jest ograniczona do 650!

Napisz komentarz »