REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

5 baniek na Maczka

Opublikowano 05 stycznia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Aż 5 mln 361 tys. zł będzie kosztowała modernizacja placu Gen. Maczka w Żaganiu.

Jedyną ofertę w przetargu złożyła spółka Polskie Surowce Skalne z Bielan Wrocławskich.  Oferta przewyższała budżet miasta na ten cel o 450 tys. zł. Burmistrz Daniel Marchewka postanowił, że brakujące pieniądze zdobędzie, rezygnując tymczasowo z prac zaplanowanych w ramach modernizacji sąsiedniego placu – przy ul. Sobieskiego.

– Przedsięwzięcie z placem Gen. Maczka jest bardziej kosztowne, niż przewidywaliśmy. Chcemy dołożyć wykonawcy 450 tys. zł do oferty, jaką złożył, aby jeszcze w styczniu mógł wkroczyć na plac budowy. A to dlatego, że z początkiem roku nie ma takiego ryzyka, jak w okresie wiosennym, w którym będzie trudniej o wykonawców – tłumaczy burmistrz. –  W ciągu roku zrobimy wszystko, aby znaleźć pieniądze i wykonać inwestycję przy ul. Sobieskiego, gdzie ma być przebudowany parking, chodnik i droga.

Na placu gen. Maczka, na którym organizowane są miejskie uroczystości, pojawi się nowa nawierzchnia, zieleń i ławki. Całość będzie oświetlona i okraszona tzw. małą architekturą. Roboty potrwają do sierpnia.

Napisz komentarz »